Wynik wyszukiwania

 
Geneza deski. Jaką drogę przechodzi drzewo zanim stanie się deską? zdjęcie

Geneza deski. Jaką drogę przechodzi drzewo zanim stanie się deską?

Drewno jest chętnie wykorzystywanym materiałem budulcowym i wykończeniowym we wnętrzu, zarówno tym urządzonym na modłę tradycyjną, jak i nowoczesną.

Czytaj więcej

 
Jak suszyć drewno? zdjęcie

Jak suszyć drewno?

Czas schnięcia drewna może znacznie się różnić. Zależy on przede wszystkim od gatunku drzewa, jego grubości, wstępnego poziomu wilgotności oraz technik przetwarzania.

Czytaj więcej

 
Proces obróbki drewna – jakie narzędzia warto stosować? zdjęcie

Proces obróbki drewna – jakie narzędzia warto stosować?

Obróbka drewna przeżywa istny renesans. Tytułowy rodzaj materiału wraca do łask, choć tak naprawdę drewno nigdy nie wychodziło z mody. Razem z technologicznym pędem współczesny rynek oferuje nam innowacyjne rozwiązania, a jednym z nich są nowoczesne narzędzia służące procesom obróbki drewna.

Czytaj więcej

 

Bezpieczeństwo aparatury procesowej

We wszystkich gałęziach przemysłu wykorzystywane są różnego rodzaju zbiorniki, służące do przechowywania surowców lub produktów.

Czytaj więcej

 
Jak sprawdzić jakość tarcicy dębowej? Czyli deska desce nierówna! zdjęcie

Jak sprawdzić jakość tarcicy dębowej? Czyli deska desce nierówna!

Wybierając materiał, z którego powstaną meble, należy kierować się znajomością właściwości drewna oraz klas i typów tarcicy, które bezpośrednio wpływają na jakość końcowego wyrobu.

Czytaj więcej

 
70 lat tarcz do cięcia Kronenflex® zdjęcie

70 lat tarcz do cięcia Kronenflex®

Siedemdziesiąt lat temu, w 1950 roku, przedsiębiorca, wynalazca i wizjoner Carl Klingspor opracował produkt, który radykalnie zmienił proces obróbki metalu. Projekt szybkoobrotowych tarcz do cięcia zrewolucjonizował proces cięcia i szlifowania metalu. Klingspor i gama tarcz Kronenflex to dziś synonim efektywności, szybkości i bezpieczeństwa pracy.

Czytaj więcej

 
Wymieniamy stare fugi silikonowe zdjęcie

Wymieniamy stare fugi silikonowe

Od ostatniego remontu upłynął już jakiś czas. Meble, podłogi i płytki z czasem jednak znacząco tracą na swojej prezencji, a wszystko to przez fugi. Kiedy zaatakuje je wilgoć, grzyb czy chemia, wtedy spoiny czernieją i psują całą estetykę pomieszczenia. Czy musimy od nowa przechodzić przez cały proces remontu? Otóż nie, wystarczy wymienić fugi. Cały proces renowacji, wymiany złączenia nie jest kłopotliwy i każdy we własny zakresie może tego dokonać. Podpowiemy jak wymienić spoiny silikonowe, od czego zacząć, z jakich narzędzi skorzystać, aby praca przebiegła szybko i bezboleśnie.

Czytaj więcej

 
Marka Chapel Parket na targach DOMOTEX 2017: pozytywne przyjęcie nowych propozycji zdjęcie

Marka Chapel Parket na targach DOMOTEX 2017: pozytywne przyjęcie nowych propozycji

Marka Chapel Parket chce jeszcze mocniej rozwija ideę zawartą w słowach „podłogi z własną historią”. Podczas tegorocznych targów DOMOTEX premierowo zaprezentowano produkt koncepcyjny - elementy wykonywane z ponad stuletniego drewna „z odzysku”.

Czytaj więcej

 
Wielokondygnacyjne budynki drewniane coraz popularniejsze zdjęcie

Wielokondygnacyjne budynki drewniane coraz popularniejsze

Wielokondygnacyjne drewniane konstrukcje szkieletowe to rozwiązanie znane na świecie, które także w Polsce zyskuje na popularności. Więcej. Możemy pochwalić się autorskimi technologiami, które sprawdzają się przy tego typu inwestycjach.

Czytaj więcej

 
Podłoga opalana żywym ogniem zdjęcie

Podłoga opalana żywym ogniem

Połączenie ognia i drewna budzi naturalny sprzeciw. Zgadza się - jednak nie w przypadku techniki znanej już w starożytnej Japonii. Mowa o Shou Sugi Ban – czyli obróbce termicznej drewnianych desek. Drewno uzyskane właśnie tą technika zyskuje coraz większą popularność wśród projektantów i inwestorów.

Czytaj więcej

 
Cztery pory roku zatrzymane w drewnianej podłodze zdjęcie

Cztery pory roku zatrzymane w drewnianej podłodze

Zmienna aura wiosna, ostre słońce latem, wietrzna deszczowa jesień i niskie temperatury zimą. W naturze surowe drewno codziennie jest wystawione na działanie kapryśnych sił przyrody. Jeśli proces ten trwa latami, żywioły pozostawiają na materiale trwałe ślady, przez co zyskuje ono nowy, intrygujący wygląd. 

Czytaj więcej

 
Samodzielny projekt łazienki - czy warto się za niego zabierać? zdjęcie

Samodzielny projekt łazienki - czy warto się za niego zabierać?

Właściwie zaaranżowane wnętrza rozpoczynają się przede wszystkim od projektu. Na jego podstawie wykonuje się następnie niezbędne prace remontowe, ponadto dobrym projekt umożliwia określenie czasu realizacji prac, kosztów, jak również ilości materiałów niezbędnych do jego przeprowadzenia. Obecnie wiele osób próbuje samodzielnie zaaranżować swoje wnętrza. Często takie próby kończą się niezwykle ciekawymi i trafnymi stylizacjami wnętrz. Jednakże w przypadku pomieszczeń takich jak łazienka z prysznicem nie zawsze samodzielna próba może okazać się odpowiednią metodą.

Czytaj więcej

 
Cztery pory roku zdjęcie

Cztery pory roku

Jesienią możemy podziwiać, jak liście zmieniają swe kolory, tworząc unikalne kompozycje kolorystyczne.

Czytaj więcej

 
Detal nadaje charakter – jak dobrać listwę przypodłogową? zdjęcie

Detal nadaje charakter – jak dobrać listwę przypodłogową?

Wybór podłogi oraz niezbędnego do niej podkładu to długi i skomplikowany proces. Po wybraniu koloru, grubości, klasy ścieralności czy rodzaju zamka pozostaje już tylko jedno zadanie – dobór wykończenia. Ekspert z firmy Arbiton - wiodącego producenta i dystrybutora podłóg - wskazuje, na co zwrócić uwagę przy doborze listwy przypodłogowej.

Czytaj więcej

 
Dom pod cyfrowym nadzorem zdjęcie

Dom pod cyfrowym nadzorem

Nowoczesny dom z drewna – poznaj korzyści prefabrykacji

Czytaj więcej

 

Wszystkich: 227
 
Klikając “Zgoda” akceptujesz zapisywanie wszystkich danych cookie na twoim urządzeniu. Kliknięcie “Odmowa” oznacza zapisywanie tylko danych niezbędnych do funkcjonowania strony. Więcej informacji o cookie w polityce prywatności.