Wynik wyszukiwania

 
Proces tworzenia nóg drewnianych krok po kroku zdjęcie

Proces tworzenia nóg drewnianych krok po kroku

Producent nóg drewnianych to nie tylko rzemiosło, ale także prawdziwa sztuka. Jest to proces, w którym tradycja spotyka się z nowoczesnością, a każdy etap pracy wymaga nie tylko precyzji, ale także głębokiej wiedzy i cierpliwości. W tym artykule zanurzymy się w fascynujący świat tworzenia nóg drewnianych, odkrywając, jak z surowego kawałka drewna powstaje elegancki i funkcjonalny element mebla.

Czytaj więcej

 
Geneza deski. Jaką drogę przechodzi drzewo zanim stanie się deską? zdjęcie

Geneza deski. Jaką drogę przechodzi drzewo zanim stanie się deską?

Drewno jest chętnie wykorzystywanym materiałem budulcowym i wykończeniowym we wnętrzu, zarówno tym urządzonym na modłę tradycyjną, jak i nowoczesną.

Czytaj więcej

 
Proces obróbki drewna – jakie narzędzia warto stosować? zdjęcie

Proces obróbki drewna – jakie narzędzia warto stosować?

Obróbka drewna przeżywa istny renesans. Tytułowy rodzaj materiału wraca do łask, choć tak naprawdę drewno nigdy nie wychodziło z mody. Razem z technologicznym pędem współczesny rynek oferuje nam innowacyjne rozwiązania, a jednym z nich są nowoczesne narzędzia służące procesom obróbki drewna.

Czytaj więcej

 
Renowacja parkietu Warszawa zdjęcie

Renowacja parkietu Warszawa

Renowacja parkietu to proces, który przywraca dawny blask i piękno drewnianym podłogom. Bez względu na stan parkietu, profesjonalne usługi renowacyjne są w stanie odnowić i odświeżyć każdą podłogę. Dzięki specjalistycznym narzędziom, renowacja parkietu przywraca jego estetykę, trwałość i funkcjonalność. Renowacja parkietu Warszawa.

Czytaj więcej

 
Akcja renowacja: malowanie drzwi zdjęcie

Akcja renowacja: malowanie drzwi

Drzwi w niebanalnym odcieniu mogą stać się zdecydowanym wyróżnikiem wnętrza i jego prawdziwą ozdobą. Dlatego gdy przychodzi ochota na aranżacyjne zmiany, można diametralnie odmienić wygląd wnętrza bez wielkiego remontu – wystarczy przemalować drzwi na nowy wyrazisty kolor. Z zachowaniem kilku wytycznych proces ten można przeprowadzić sprawnie i bez nadmiernego wysiłku, osiągając efekt wow.

Czytaj więcej

 

5 niezbędnych elementów nowoczesnej termomodernizacji budynku: okna, drzwi, styropian, pompa ciepła, fotowoltaika

Wiele budynków mieszkalnych w Polsce nie spełnia standardów w zakresie energooszczędności. Część z nich to „wampiry energetyczne”, czyli obiekty zużywające najwięcej energii. Rozwiązaniem, które poprawia komfort użytkowania budynków i pozwala zaoszczędzić na ich ogrzewaniu jest dobrze wykonana termomodernizacja. Na czym polega ten proces i jako są jego kluczowe elementy?

Czytaj więcej

 
Zrównoważony rozwój w produkcji drewnianych podłóg zdjęcie

Zrównoważony rozwój w produkcji drewnianych podłóg

Wraz z rosnącym zainteresowaniem zrównoważonym rozwojem, z roku na rok można zaobserwować większą popularność materiałów ekologicznych. Oczekuje się, że więcej osób będzie chciało wprowadzić do swojego domu rośliny i naturalne materiały, i tak też się dzieje. Podłoga z naturalnego drewna, to w stu procentach produkt przyjazny środowisku, który dzięki odpowiedniej pielęgnacji pozostaje trwały i praktycznie nie do zdarcia.

Czytaj więcej

 
DREMA 2023 - targi, które napędzają przemysł drzewno-meblarski zdjęcie

DREMA 2023 - targi, które napędzają przemysł drzewno-meblarski

Stabilność gospodarcza w dzisiejszym świecie wymaga silnej i odpornej na wyzwania rynku infrastruktury przemysłu drzewnego i meblarskiego. Oferta targów DREMA 2023, które odbyły się w Poznaniu w dniach 12-15 września br., prezentująca innowacyjne rozwiązania usprawniające proces obróbki drewna i produkcji mebli pokazała, że wydarzenie to jest znaczącym wsparciem dla branży w etapie zrównoważonej transformacji.

Czytaj więcej

 

Bezpieczeństwo aparatury procesowej

We wszystkich gałęziach przemysłu wykorzystywane są różnego rodzaju zbiorniki, służące do przechowywania surowców lub produktów.

Czytaj więcej

 
Od tartaku do wnętrza domów. Drewniane podłogi od kuchni zdjęcie

Od tartaku do wnętrza domów. Drewniane podłogi od kuchni

Drewniane podłogi to inwestycja na lata. Są trwałe, ponadczasowe, a jednocześnie nadają niepowtarzalny klimat wnętrzu, w którym się znajdują. Wszystkie te cechy możliwe są w znacznej mierze dzięki odpowiedniemu procesowi obróbki drewna, bowiem o finalnym wyglądzie podłogi decyduje wiele ważnych czynników.

Czytaj więcej

 
70 lat tarcz do cięcia Kronenflex® zdjęcie

70 lat tarcz do cięcia Kronenflex®

Siedemdziesiąt lat temu, w 1950 roku, przedsiębiorca, wynalazca i wizjoner Carl Klingspor opracował produkt, który radykalnie zmienił proces obróbki metalu. Projekt szybkoobrotowych tarcz do cięcia zrewolucjonizował proces cięcia i szlifowania metalu. Klingspor i gama tarcz Kronenflex to dziś synonim efektywności, szybkości i bezpieczeństwa pracy.

Czytaj więcej

 
Wymieniamy stare fugi silikonowe zdjęcie

Wymieniamy stare fugi silikonowe

Od ostatniego remontu upłynął już jakiś czas. Meble, podłogi i płytki z czasem jednak znacząco tracą na swojej prezencji, a wszystko to przez fugi. Kiedy zaatakuje je wilgoć, grzyb czy chemia, wtedy spoiny czernieją i psują całą estetykę pomieszczenia. Czy musimy od nowa przechodzić przez cały proces remontu? Otóż nie, wystarczy wymienić fugi. Cały proces renowacji, wymiany złączenia nie jest kłopotliwy i każdy we własny zakresie może tego dokonać. Podpowiemy jak wymienić spoiny silikonowe, od czego zacząć, z jakich narzędzi skorzystać, aby praca przebiegła szybko i bezboleśnie.

Czytaj więcej

 
Sezonowanie drewna kominkowego – zostań bohaterem w swoim domu! zdjęcie

Sezonowanie drewna kominkowego – zostań bohaterem w swoim domu!

Palenie drewnem w kominku może być czyste, wydajne i ekologiczne – i to jednocześnie! Aby jednak osiągnąć to wszystko, konieczne jest odpowiednie przygotowanie opału – a nie ma lepszego okresu, by to zrobić, niż lato. Sprawdzamy, jak prawidłowo sezonować drewno i poznajemy zalety tego rozwiązania!

Czytaj więcej

 
Studium przypadku - Jak podnieść efektywność przedmuchu w przemyśle drzewnym? zdjęcie

Studium przypadku - Jak podnieść efektywność przedmuchu w przemyśle drzewnym?

Konstrukcja impulsowego elektrozaworu membranowego umożliwia natychmiastowe otwarcie i zapewnia duże natężenie przepływu sprężonego powietrza. Ta kluczowa właściwość produktu została zastosowana w procesie unowocześniania aplikacji u Klienta Pneumat., który jest liderem na rynku produkcji europalet.

Czytaj więcej

 
Marka Chapel Parket na targach DOMOTEX 2017: pozytywne przyjęcie nowych propozycji zdjęcie

Marka Chapel Parket na targach DOMOTEX 2017: pozytywne przyjęcie nowych propozycji

Marka Chapel Parket chce jeszcze mocniej rozwija ideę zawartą w słowach „podłogi z własną historią”. Podczas tegorocznych targów DOMOTEX premierowo zaprezentowano produkt koncepcyjny - elementy wykonywane z ponad stuletniego drewna „z odzysku”.

Czytaj więcej

 

Wszystkich: 250