Artykuł Dodaj artykuł

Co należy wziąć pod uwagę wybierając robot koszący, jakie parametry tego urządzenia są najbardziej istotne?

Roboty koszące to urządzenia, które wykonują za nas pracę. Po ich instalacji oraz zaprogramowaniu same w okresie wzrostu trawy wykonują pracę. Niemniej sama prostota obsługi na początku sezonu czy po zakupie jest zróżnicowana. Warto zastanowić się nad robotem, który posiada możliwość obsługi z poziomu aplikacji na urządzenia mobilne.

Co należy wziąć pod uwagę wybierając robot koszący, jakie parametry tego urządzenia są najbardziej istotne?

Wygoda

Roboty koszące to urządzenia, które wykonują za nas pracę. Po ich instalacji oraz zaprogramowaniu same w okresie wzrostu trawy wykonują pracę. Niemniej sama prostota obsługi na początku sezonu czy po zakupie jest zróżnicowana. Warto zastanowić się nad robotem, który posiada możliwość obsługi z poziomu aplikacji na urządzenia mobilne. Dzięki niej z dowolnego miejsca na świecie dokonamy wyboru ustawień, lub ich korekty, zdiagnozujemy stan urządzenia. 

Powierzchnia koszenia

Rzecz pozornie oczywista, lecz jest absolutną podstawą w naszym wyborze. Roboty koszące konstruowane są z myślą o pracy na danym obszarze. Czujniki i oprogramowanie robotów ogrodowych zapewniają sprawne koszenie na terenie o określonej wielkości, dlatego posiadając ogród o przykładowej powierzchni 1000 m2 nasz wybór powinien paść na robot, który jest dedykowany do takiej powierzchni. Coraz więcej firm, jak np. Greenworks w swojej ofercie ma również roboty do mniejszych ogrodów – w coraz bardziej popularnych „szeregówkach” czy bliźniakach.  

Nachylenia i wzniesienia

Pagórki, które często występują na naszych trawnikach, są naturalną częścią ogrodu. Dlatego wybierając robota koszącego należy zwrócić uwagę na to, jakie wzniesienie jest w stanie pokonać. Najczęściej spotykane roboty mogą pokonać wniesienia na poziomie do 30% a roboty Greenworks pokonują maksymalne nachylenie aż do 35%.

Zabezpieczenia. Najbardziej zaawansowane, inteligentne roboty koszące nie mogą być używane po za wyznaczonym przez właściciela  terytorium. Jeśli zostaną skradzione załączy się alarm, a do ponownego uruchomienia potrzebny będzie kod PIN. Korzystając z dostępnych aplikacji z pozycji tePozilefonu istnieje możliwość śledzenia robota w czasie rzeczywistym jak również zobaczyć historię pracy i ustawień. Roboty mogą być wyposażone w czujniki zbliżeniowe, czujniki podnoszenia oraz obudowę zapobiegającą niebezpieczeństwu kolizji. Zwróćmy również uwagę na to, by robot koszący posiadał zabezpieczenie przed deszczem.

Pomoc i wsparcie. Wyższe modele robotów są podłączone do centralnego systemu, gdzie serwis może sprawdzić wszystkie szczegóły oraz potencjalne nieprawidłowości w działaniu. Dzięki temu w najszybszym czasie możemy otrzymać pomoc jakiej konkretnie potrzebujemy. W czasach gdy jesteśmy zalewani tanimi rozwiązaniami to obsługa sprzętu na gwarancji czy po niej ma bardzo duże znaczenie. Pamiętajmy o tym.

Instalacja. Wyznaczenie miejsca pracy robota polega na rozprowadzeniu przewodu granicznego w obiegu zamkniętym, dzięki czemu urządzenie nie opuści terenu swojej pracy. Przewód wykorzystujemy również do wydzielenia oczek wodnych, rabat, krzewów. Część oferowanych robotów wyposażona jest w dodatkowy przewód doprowadzający, który ma na celu skrócić drogę powrotu robota do stacji dokującej oraz doprowadzić go z powrotem w celu kontynuowania pracy po naładowaniu akumulatora. 

Poziom głośności. Warto poszukać modelu cichego, aby nie przeszkadzał nam i naszym sąsiadom w odpoczynku. 

Szerokość koszenia

Szersza głowica kosząca potrzebuje mniej czasu na uporanie się z powierzchnią trawnika. Na większe powierzchnie np. 2000 m2 warto zwrócić uwagę na modele z trzema ostrzami tnącymi.

Jeśli szukasz profesjonalnego robota koszącego, wejdź na stronę www.greenworkspolska.pl. Tam znajdziesz bezkonkurencyjne modele robotów koszących, jak OptiMow 10 i OptiMow 15.  Firma GREENWORKS, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom odbiorców, pomyślała również o właścicielach mniejszych ogrodów (np. w coraz bardziej popularnych bliźniakach i szeregowcach) i poszerzyła swoją ofertę o 3 nowe roboty: OptiMow 4 (powierzchnia koszenia do 450 m2), OptiMow 5 (powierzchnia koszenia do 550 m2) oraz OptiMow 7 (powierzchnia koszenia do 750 m2). W czasach gdy jesteśmy zalewani tanimi rozwiązaniami to obsługa sprzętu na gwarancji czy po niej ma bardzo duże znaczenie. Marka Greenworks oferuje serwis gwarancyjny nawet do trzech lat oraz pogwarancyjny. Autoryzowany serwis LŁ korzysta z oryginalnych części przysyłanych przez producenta i nie stosuje zamienników.

Artykuł został dodany przez firmę

LŁ Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp. K.

Reprezentujemy w Polsce marki o światowej renomie z branż elektronarzędziowej, narzędziowej, elektrotechnicznej i oświetleniowej. Wprowadzamy produkty wysokiej klasy i innowacyjne.

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły


Komentarze

Brak elementów do wyświetlenia.

 
Klikając “Zgoda” akceptujesz zapisywanie wszystkich danych cookie na twoim urządzeniu. Kliknięcie “Odmowa” oznacza zapisywanie tylko danych niezbędnych do funkcjonowania strony. Więcej informacji o cookie w polityce prywatności.