Artykuł Dodaj artykuł

Chanel nie tylko No5. Dębowa podłoga, czyli klasyka i trwałość w jednym

Chanel No5., mała czarna i wszechobecna klasyka – to najpopularniejsze hasła jakie przychodzą na myśl słysząc słynna nazwę francuskiego domu mody.

Chanel No5., mała czarna i wszechobecna klasyka – to najpopularniejsze hasła jakie przychodzą na myśl słysząc słynna nazwę francuskiego domu mody. Powiedzieć, że Chanel to ikona wszech czasów to nie powiedzieć nic. Zupełnie podobnie sprawa ma się w przypadku drewnianych podłóg. Klasycznych, trwałych i nowoczesnych, które zdecydowanie zostają z nami na lata...jak ponadczasowe perfumy.

Dębowa podłoga

Źródło: FORMEA STUDIO

Naturalny odcień brązu, ciepły, głęboki a zarazem stonowany. Odcień podłóg Chapel Parket o nazwie Channel mówi sam za siebie. Potwierdzeniem tych słów są niezliczone realizacje w których inwestorzy zdecydowali się właśnie na to wybarwienie. Od lat Channel bryluje w czołówce kolorów podłóg na które decydują się odbiorcy.

Channel. Klasyka i wysoka jakość

Podwójnie przyciemniany, tajemniczy, ponadczasowy, stylowy i nowoczesny - tak w kilku słowach można określić kolor Channel, które zagościł w wielu inwestycjach na całym świecie. Od mieszkań i domów jednorodzinnych zaczynając przez przestrzenie biurowe oraz restauracyjne, na prestiżowym Hotelu PUPP w Karlowych Warach kończąc

- Kolor Channel od lat znajduje się w czołówce wyborów dokonywanych przez inwestorów. Projektanci czy też osoby prywatne chętnie decydują się na to wybarwienie, ponieważ jest klasyczne, ponadczasowe i trwałe, a są to cechy, które są zdecydowanie pożądane - wyjaśnia Sebastian Kos, ekspert marki Chapel Parket.

Wysokiej jakości drewniane podłogi powstają z doskonałego gatunkowo dębu. Cały proces odbywa się z poszanowaniem aspektów ekologicznych

- Wyznaczyliśmy sobie bardzo surowe standardy produkcji drewnianych podłóg i konsekwentnie ich przestrzegamy. Kluczowe znaczenie mają dla nas jakość, trwałość i poszanowanie środowiska. Nie tylko przestrzegamy naszych własnych zasad, ale także poddajemy nasze podłogi i procesy produkcyjne niezależnym testom. Wszystko po to, by zagwarantować inwestorom produkt na długie lata - dodaje ekspert marki Chapel Parket.

Jak powstaje kolor...

Cechą charakterystyczną podłóg Chapel Parket jest nie tylko bogaty wybór kolorów, ale przede wszystkim sposób ich uzyskiwania. Drewno, z którego powstają deski, klepki i kasetony tej marki jest barwione w masie. Oznacza to, że pod wpływem manipulacji czynnikami chemicznymi (np. amoniakiem, czy związkami wapnia) zmienia się jego kolor i strukturę. Uzyskana w ten sposób barwa jest trwała i nie ściera się. Istotne jest, że wszystkie podłogi Chapel Parket są heblowane; podczas tej czynności otwierają się pory drewna, przez co olej stosowany w procesie produkcji może wniknąć głęboko w strukturę surowca i go zabezpieczyć. Dodatkową korzyścią z heblowania jest sam wygląd desek; rysunek drewna jest wyeksponowany, a podłoga sprawia wrażenie trójwymiarowej.

Drewno jest zabezpieczone olejem woskowym wzbogaconym o związki krzemu (płynne szkło). Preparat tworzy na powierzchni podłóg warstwę przypominającą glazurę: chroni je i zabezpiecza przed uszkodzeniami. Substancja ułatwia także bieżącą pielęgnację i okresową konserwację podłóg. Olejowanych elementów marki Chapel Parket nie trzeba cyklinować: wystarczy je konserwować raz w roku przy pomocy oleju przeznaczonego do tego celu.

...i jak go dobrać?

Wybór koloru czegokolwiek to nie lada wyzwanie. A jeżeli pada na podłogę, która nie jest ruchomym „elementem” pomieszczenia sprawa staje się poważniejsza. W całym procesie warto jednak pamiętać o kilku ważnych aspektach

- Pamiętajmy, że na pomieszczenie patrzymy całościowo. Przy wyborze odpowiedniego koloru podłogi musimy zwrócić uwagę na kilka kwestii. Począwszy od wizji inwestora po wystrój wnętrz, styl w jakim zostało zaprojektowane wnętrze, na kolorze ścian kończąc. Co więcej, odpowiednio dobrany odcień drewnianej podłogi, to tak naprawdę główny punkt przestrzeni mieszkalnych - wyjaśnia Natalia Sokolnicka główny architekt i współwłaścicielka Formea Studio.

W jednym ze swoich projektów firma wykorzystała podłogi Chapel Parket właśnie w kolorze Channel.

- Jasny kolor podłogi powiększy pomieszczenie, wówczas możemy postawić na meble w zbliżonym odcieniu, a dodatki w kontrastowych kolorach. Zasada „dwa stopnie ciemniejsze od podłogi” też się sprawdzi, a nasze wnętrze będzie harmonijne. Ciemna podłoga to już inna bajka, ale równie fascynująca oraz szczęśliwie zakończona. Należy pamiętać, że taki odcień już sam w sobie przyciąga wzrok i nadaje ton pomieszczeniu dlatego bardzo dobrze odnajdzie się w pomieszczeniach stosunkowo dużych oraz dobrze nasłonecznionych. Wybór mebli i dodatków w takim pomieszczeniu może wydawać się nie lada wyzwaniem, ale nic bardziej mylnego. Ciemną podłogę można z powodzeniem łączyć z wieloma odcieniami mebli i dodatków. Tak naprawdę to klient decyduje jaki efekt skradł jego serce - tłumaczy Natalia Sokolnicka.

Artykuł reklamowy

Artykuł został dodany przez firmę


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły


Komentarze

Brak elementów do wyświetlenia.