Artykuł Dodaj artykuł

Dobre miejsce na przyprawy

Kto choć raz nie narzekał na wysypujące się lub tracące aromat zioła?

Kto choć raz nie narzekał na wysypujące się lub tracące aromat zioła? Kto nie zdenerwował się podczas poszukiwań torebki z potrzebną w danej chwili mieszanką? Utrzymanie porządku w szafce z przyprawami to na ogół dość trudne, a jednak możliwe do realizacji, zadanie. Ogromnym ułatwieniem są odpowiednie akcesoria meblowe.

Dobre miejsce na przyprawy

Cargo Mini
REJS

O komforcie codziennej pracy w kuchni – przygotowywania posiłków i sprzątania po nich, decydują najczęściej drobiazgi. Choć oczywiście układ i wielość funkcji, jakie oferują główne urządzenia AGD są bardzo ważne, to właśnie drobne rzeczy, do których szybko się przyzwyczajamy sprawiają, że w danym wnętrzu dobrze się czujemy. Jedną z nich jest dostęp do narzędzi i produktów, które wykorzystujemy podczas gotowania. Dlaczego to takie ważne?

Spróbujmy sobie przypomnieć jak wygląda przygotowanie obiadu. Na blacie rozłożone są potrzebne produkty i zupełnie już niepotrzebne opakowania, na kuchence bulgocze gorąca woda, a temperatura w piekarniku dawno jest na tym poziomie, co trzeba. Pozostało doprawić potrawę, posolić warzywa… Tylko ziół i przypraw, których najbardziej w danej chwili potrzebujemy nie możemy jakoś znaleźć. Minuty uciekają, a my irytujemy się coraz bardziej przekładając podpisane (lub nie) pudełka i słoiczki, rozsypując przy okazji zawartość naderwanych torebek… Czy ten scenariusz nie wydaje się znajomy?

- Jak wynika z naszych obserwacji i rozmów z klientami, przyprawy to jedne z najtrudniejszych do ułożenia, wyeksponowania i utrzymania w porządku elementów w kuchni. Na trudności w znalezieniu ziół skarży się ogromna większość osób. Dlatego też, wszelkie systemy pozwalające na ich uporządkowanie cieszą się rosnącą popularnością. Zwłaszcza, że w istocie są naprawdę proste w montażu. – wyjaśnia Damian Rybak, doradca ds. produktu marki REJS.

Na relingach

Jakie akcesoria pomogą nam zaprowadzić ład wśród ziół? Jest ich sporo. Na uwagę zasługują przede wszystkim systemy relingowe REJS. Słoiczki z ziołami można umieścić na lekkich, wykonanych z drutu koszyczkach (jedno lub dwupoziomowych) podwieszanych pod szafkami górnymi. Można też skorzystać ze szklanych pojemników ze specjalnie wyprofilowaną nakrętką-haczykiem, które wiesza się bezpośrednio na relingu. Takie rozwiązanie umożliwia bezproblemowy dostęp do najpotrzebniejszych przypraw – nawet gdy mamy brudne ręce.

Dobre miejsce na przyprawy

System szuflad Comfort Box
REJS

I pod blatem

Ci, którzy wolą przyprawy schować przed oczami gości, mogą się zdecydować na rozwiązania do szafek podblatowych. Do wyboru są dostępne w różnych szerokościach Cargo Mini i systemy szuflad Comfort Box i Slim Box. Ich pełny wysuw gwarantuje łatwy dostęp do pojemników ułożonych w zasięgu oczu i rąk. Zaś praktyczne systemy organizacji – w przypadku szuflad odpowiednio wyprofilowane wkłady, zaś w cargo – przesuwne relingi i ograniczniki, uniemożliwią przesuwanie się, mieszanie i przewracanie słoiczków. Dodatkowym ułatwieniem będzie zamontowanie elektrycznych systemów wspomagania otwierania i zamykania, dzięki którym wystarczy lekkie naciśnięcie frontu, by szuflada lub cargo bezszelestnie się wysunęło.

Podobne artykuły