AFJ DOMY z BALA Sp. z o.o.	Teknamotor Sp. z o.o. Signu Design

Artykuł Dodaj artykuł

Jak wybrać szafki do kuchni? Poznaj funkcjonalne meble kuchenne

27-06-2019, 02:00

Kuchnia stanowi serce domu. To nie tylko jest miejsce, gdzie przygotowuje się posiłki - w wielu domach właśnie tam toczy się życie rodzinne i towarzyskie.

Aby kuchnia dobrze spełniała swoje funkcje niezwykle ważny jest odpowiedni dobór mebli kuchennych. Nie chodzi tu tylko o kwestie kolorystyczne czy też stylistyczne.

Jak wybrać szafki do kuchni? Poznaj funkcjonalne meble kuchenne
Przede wszystkim powinny one spełniać wiele zadań. Szafki kuchenne to przestrzeń, w której musisz zmieścić (a później bez trudu odnaleźć) wiele przyborów kuchennych. Dlatego warto przed zakupem mebli kuchennych dokładnie zastanowić się, w jaki sposób wyobrażamy sobie organizację przestrzeni w tym pomieszczeniu. Później możemy przystąpić do wybierania konkretnych produktów z bogatej oferty.

Rodzaje szafek kuchennych

Podczas urządzenia kuchni, jedną z podstawowych kwestii, na którą musisz się zdecydować są szafki. Na jaki rodzaj się zdecydować? To wszystko zależy od konkretnego pomieszczenia, od jego układu. W końcu wybrane i zakupione przez Ciebie produkty mają pasować właśnie do Twojej kuchni i to Tobie mają służyć przez długie lata.

Szafki kuchenne stojące

Niezwykle istotny jest odpowiedni dobór tych szafek. Nie tylko stanowią one miejsce do przechowywania, ale to właśnie na nich osadzony jest blat, to również w nich wbudowany jest zlew czy płyta grzewcza. Ich wysokość powinna być dopasowana do Twojego wzrostu, abyś mógł komfortowo przygotowywać posiłki.

Jak wybrać szafki do kuchni? Poznaj funkcjonalne meble kuchenne

Szafki kuchenne stojące można ulokować w kuchni w dwojaki sposób: szeregowo bądź też wolnostojąco. Jeśli chodzi o sposoby otwierania to tak naprawdę wszystko zależy od Twoich preferencji - w ofercie można znaleźć szafki otwierane na boki bądź też z drzwiami przesuwnymi. Jeśli chodzi o szafki z szufladami, to warto postawić na ich różnorodność, aby były w stanie pomieścić zróżnicowany sprzęt.

Szafki kuchenne wiszące

Stanowią one ten element wyposażenia kuchni, który rzuca się w oczy zaraz po wejściu, dlatego warto wybrać ciekawe fronty. Tak naprawdę nie są one niezbędne, jednak bez wątpienia pozwalają na optymalne rozmieszczenie sprzętów kuchennych. Zazwyczaj służą one do przechowywania najczęściej używanych przedmiotów, ponieważ są na linii wzroku i nie trzeba się schylać. Szafki kuchenne wiszące oprócz tradycyjnie otwieranych mogą również posiadać drzwiczki uchylne (otwierane do góry).

Jak wybrać szafki do kuchni? Poznaj funkcjonalne meble kuchenne

Szafki modułowe do kuchni - nowoczesny wystrój

Meble modułowe do kuchni są niezmiernie popularne. Nic dziwnego, pozwalają one na dowolną organizację przestrzeni i dobór konkretnych elementów wchodzących w skład modułu. Dodatkowo są one dostępne w bardzo atrakcyjnych cenach. Jeśli chodzi o ich styl, to w tym wypadku bez wątpienia znajdziesz coś idealnego dla siebie. Szafki modułowe do kuchni mogą być nowoczesne, awangardowe albo minimalistyczne, a kolory frontów ogranicza tylko Twoja wyobraźnia. Styl industrialny albo skandynawski? Czemu nie! Wystarczy, że poświęcisz trochę czasu na poszukiwania. Jest to idealna alternatywa dla kuchni na wymiar.

Jak wybrać szafki do kuchni? Poznaj funkcjonalne meble kuchenne

Zestawy mebli kuchennych współcześnie mają niewiele wspólnego z tymi stosowanymi jeszcze kilkanaście lat temu. Są nowoczesne, funkcjonalne i atrakcyjne. Dodatkowym ich atutem jest możliwość samodzielnego montażu. Nie musisz wzywać ekipy fachowców do swojej nowej kuchni - sam bez trudu dzięki załączonej do zestawu instrukcji zmontujesz swoje szafki. Masz małą kuchnię i obawiasz się, że nie znajdziesz odpowiedniego zestawu? Meble modułowe mają tą zaletę, że składają się z dużej ilości elementów. Do dużej kuchni można zakupić cały zestaw, a w małej wybrać z niego te elementy, które będą pasować i które są Ci najbardziej potrzebne. Dzięki temu nie musisz rezygnować z zakupu tylko ze względu na małe pomieszczenie. Jeśli brakuje Ci pomysłu na Twoją kuchnię to poszukaj gotowych aranżacji oraz produktów w sklepie internetowym Castorama https://www.castorama.pl/produkty/urzadzanie/meble-i-zabudowa-wnek/meble-kuchenne/zestawy-meblowe.html - być może one zainspirują Cię w tworzeniu idealnego pomieszczenia?

Kuchnia jest pomieszczeniem w domu spełniającym tak naprawdę wiele funkcji. Ważne, aby wybrane przez Ciebie szafki modułowe były w stanie sprostać Twoim oczekiwaniom i potrzebom. Szukaj, inspiruj się i stwórz funkcjonalną, nowoczesną kuchnię.

Podobne artykuły