Artykuł Dodaj artykuł

Ekologiczne kleje do drewnianych podłóg

Trwałość drewnianej podłogi w dużej mierze zależy od kleju, jaki zastosujemy do jej montażu.

Trwałość drewnianej podłogi w dużej mierze zależy od kleju, jaki zastosujemy do jej montażu. Tym bardziej, jeśli układana jest na ogrzewaniu podłogowym, cieszącym się z roku na rok coraz większą popularnością. Profesjonalne kleje hybrydowe Soudal pozwolą nam uniknąć kosztownych poprawek.

Ekologiczne kleje do drewnianych podłóg

System ogrzewania podłogowego to nowoczesne rozwiązanie, które zapewnia wysoki komfort cieplny w domu przy pomocy odnawialnych źródeł energii. Działa na niskich temperaturach wody, przez co idealnie współpracuje z pompami ciepła. System ten przyczynia się do ograniczenia emisji szkodliwych substancji do środowiska, pozwala ponadto znacznie zmniejszyć domowe wydatki na energię. W przypadku ogrzewania podłogowego posadzka może być wykonana z różnych materiałów, przy czym najlepiej sprawdzą się te, które nie hamują rozprzestrzeniania się ciepła. Jeśli zdecydujemy się na wykończenie podłogi drewnem, pamiętajmy o zastosowaniu odpowiedniego kleju do parkietu lub desek. W ofercie firmy Soudal znajdziemy profesjonale kleje hybrydowe MS-30 PLUS i MS-20 PLUS, które doskonale sprawdzą się przy układaniu posadzki z drewna na ogrzewaniu podłogowym.

MS-30 PLUS jest wodoodpornym, trwale elastycznym klejem hybrydowym, opracowanym z myślą o klejeniu każdego rodzaju podłogi drewnianej. Charakteryzuje się bardzo wysoką siłą spajania i ma doskonałą przyczepność do praktycznie wszystkich podłoży budowlanych. Nie zawiera wody, rozpuszczalników, silikonów ani izocyjanianów, dzięki czemu ryzyko deformacji parkietu jest minimalne. Klej ten szybko wiąże, nie cieknie i nie rozlewa się po podłożu.

Z kolei klej hybrydowy MS-20 PLUS idealnie sprawdzi się przy klejeniu desek warstwowych, podłóg typu finish, mozaiki, parkietu tradycyjnego i lamelowego.

Może być z powodzeniem stosowany m.in. na posadzkach betonowych, anhydrycie, cegle i kamieniu naturalnym. Podczas utwardzania nie wykazuje skurczów, co przeciwdziała odkształcaniu drewna.

Oba kleje są praktycznie bezwonne i całkowicie nieszkodliwe dla środowiska. Odznaczają się najniższym poziomem emisji substancji lotnych, co potwierdza certyfikat EMICODE® EC1PLUS.