Artykuły - Wiadomości


 
Taras kompozytowy dla wygody - zdjęcie

Taras kompozytowy dla wygody

13-05-2021

Drewniany taras to marzenie każdego miłośnika budownictwa z naturalnych materiałów. Jednak na myśl o jego regularnej konserwacji mogą narodzić się w nas wątpliwości dotyczące samodzielnego przeprowadzenia tego typu prac. Odpowiedzią jest taras kompozytowy, czyli wytrzymały i stylowy sposób na taras z desek — bez potrzeby konserwacji. O jego zaletach mówi ekspert firmy JAF Polska.

Czytaj więcej

 
Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o deskach kompozytowych, ale baliście się zapytać - zdjęcie

Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o deskach kompozytowych, ale baliście się zapytać

13-05-2021

Kompozytowe deski tarasowe to produkt bardzo popularny w Polsce, jednak wiele osób nadal szuka odpowiedzi na pytania o aspekty techniczne tego materiału. Z czego powstają takie deski? Jak się je montuje? Jak dobrać odpowiedni model do konkretnych potrzeb? I jak później o niego zadbać? Zapytaliśmy ekspertów marki DLH, wiodącego dystrybutora m.in. desek tarasowych z kompozytu, o te i inne najczęściej podnoszone kwestie. Oto co nam odpowiedzieli.

Czytaj więcej

 
Design wprost ze Skandynawii, czyli meble Stilla marki NAS - zdjęcie

Design wprost ze Skandynawii, czyli meble Stilla marki NAS

29-04-2021

Długo wyczekiwana kolekcja mebli łazienkowych Stilla już w ofercie marki NAS! Dzięki niej możemy teraz stworzyć łazienkę dopasowaną do naszych oczekiwań, w stylu wprost ze Skandynawii. Wszystko to dzięki modułowości, która daje nieograniczone możliwości mieszania i łączenia ze sobą elementów mebli, by stworzyć jeden niepowtarzalny zestaw, skrojony na nasze potrzeby.

Czytaj więcej

 
Jak rozwiązania Saint-Gobain wpływają na zwiększenie bezpieczeństwa pożarowego budynków w szkielecie drewnianym - zdjęcie

Jak rozwiązania Saint-Gobain wpływają na zwiększenie bezpieczeństwa pożarowego budynków w szkielecie drewnianym

28-04-2021

Zapewnienie bezpieczeństwa pożarowego budynku to jeden z podstawowych warunków, jaki należy spełnić mając na uwadze komfort użytkowników. Już sama myśl o potencjalnym pożarze domu wpływa negatywnie na nasze poczucie bezpieczeństwa.

Czytaj więcej

 
Non stop kolor z drewnianymi podłogami - zdjęcie

Non stop kolor z drewnianymi podłogami

27-04-2021

W tym sezonie stawiamy na kolor. Czy to w trendach modowych, czy też w stylistyce wnętrzarskiej. Elementy wystroju w modnej rozmydlonej zieleni, odcieniach błękitu czy różu, a może dodatki w pastelowych barwach – wszystko to i jeszcze więcej sprawia, że dom nabiera życia. Jak zatem dobrać podłogi do barwnych ścian i akcentów pomieszczeń? Naturalnie. Niezawodne w tym wypadku będą właśnie te tworzone z dębu europejskiego.

Czytaj więcej

 
Związek POiD reaguje w sprawie zakłóceń dostaw surowca drewnopochodnego - zdjęcie

Związek POiD reaguje w sprawie zakłóceń dostaw surowca drewnopochodnego

27-04-2021

Związek POiD zainicjował spotkanie w ramach  grupy zadaniowej w strukturach POiD - DRZWI WEWNĘTRZNE, na którym poruszono temat skokowego wzrostu cen,  masowych zakłóceń w łańcuchu dostaw surowców drewnopochodnych oraz przepisów prawnych w produkcji drzwi wewnętrznych. . W czasie spotkania w gronie przedstawicieli producentów drzwi wewnętrznych, członków Związku POiD oraz firm niezrzeszonych, poparto propozycje POiD o wystosowanie postulatu do producentów komponentów drewnopochodnych oraz organizacji powiązanych z branżą.

Czytaj więcej

 
Nowe wersje sufitowych paneli LED Officelight w ofercie Lange Light! - zdjęcie

Nowe wersje sufitowych paneli LED Officelight w ofercie Lange Light!

26-04-2021

Sufitowy panel led OFFICELIGHT, zdążył podbić już Wasze serca.

Czytaj więcej

 
Producent krzeseł do restauracji- Meble Radomsko doskonałe dla branży gastronomicznej i do naszego domu - zdjęcie

Producent krzeseł do restauracji- Meble Radomsko doskonałe dla branży gastronomicznej i do naszego domu

15-04-2021

Wiele osób marzy o otwarciu własnej restauracji. Nie jest to jednak proste. Aby wszystko się udało, musimy mieć przede wszystkim doświadczenie w branży gastronomicznej, zapas pieniędzy na naprawdę spore wydatki i sporo szczęścia w biznesie. Jedni z elementów, który jest bardzo ważny, kiedy chcemy otworzyć własny lokal gastronomiczny, jest jego wyposażenie. Meble Radomsko to producent krzeseł do restauracji z wieloletnią tradycją. Warto przyjrzeć się bliżej ofercie polskiego producenta o bogatym doświadczeniu w produkcji mebli.

Czytaj więcej

 
Power-Fast II wkręty idealne do drewna - zdjęcie

Power-Fast II wkręty idealne do drewna

09-04-2021

fischer wprowadził na rynek całkowicie odnowione wkręty do płyt wiórowych Power-Fast II, które oferują użytkownikom liczne korzyści: szybsze i łatwe wkręcanie, wyższe maksymalne obciążenia, oraz ulepszone pudełko. Czym dokładnie są wkręty Power-Fast II i w jaki sposób opinie klientów wpływały na ich unowocześnienie – o szczegółach opowiada Ralf Bäuerle z międzynarodowego zarządzania produktami w firmie fischer.

Czytaj więcej

 

Nowoczesne budownictwo drewniane drogą do obniżenia śladu węglowego

02-04-2021

Budynki, w całym swoim cyklu życia, generują aż 39% emisji dwutlenku węgla do atmosfery – wynika z raportu Architecture 2030. Redukcja tego wskaźnika to cel zapisany w porozumieniu paryskim oraz Europejskim Zielonym Ładzie.

Czytaj więcej

 

Wszystkich: 1705

Najpopularniejsze tagi