google

  stolarstwo, drewno, meble

  Kursy walut 19.07.2019
  1 USD
  3.7855
  -0.0078
  1 EUR
  4.2592
  -0.0043
  1 CHF
  3.8480
  -0.0025
  1 GBP
  4.7372
  0.0031
  1 RUB
  0.0601
  -0.0002
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Wyniki wyszukiwania - Produkty

  1
  Rębak, mobilny, tarczowy, bębnowy, do rozdrabniania, gałęzi, pni, drzew, drewna, z podajnikiem, Skorpion
  RĘBAKI MOBILNE TARCZOWE
  Rębak SKORPION 120 S jest maszyną skierowaną do firm komunalnych i drogowych, które potrzebują niezawodnego sprzętu do prac przy bieżących wycinkach zarówno w terenie zabudowanym jak i na poboczach dróg.

  Wysoką wydajność tej maszyny przy mocy benzynowego silnika 25 KM chłodzonego powietrzem (zabudowanego maską) oraz przy wielkości gardzieli 285 mm szerokość i 165 mm wysokość pozwala na rozdrabnianie gałęzi wraz z konarami i odrostami (z liśćmi i z igliwiem), a także okrągłego drewna do średnicy 12 cm. W celu utrzymania kilkugodzinnej, ciągłej pracy rębaka, zainstalowany jest w nim zbiornik paliwa o pojemności 40 l.
  W rębaku Skorpion 120 S, układ tnący stanowi tarcza wyposażona w dwa noże tnące, współpracująca z dwoma nożami podporowymi. Żywotność noży tnących została zoptymalizowana poprzez ich obustronne zaostrzenie, co pozwala na obracanie ich o 180 stopni, a w efekcie dwukrotnie dłuższe ich używanie. Wszystkie noże są wykonane z odpowiednio dobranych stali narzędziowych oraz poddane profesjonalnej obróbce cieplnej.
  Dodatkowo tarcza rębaka spełnia również zadanie wentylatora i wyrzuca uzyskany zrębek przez rurę wyrzutową z możliwością ustawienia jej w jakimkolwiek kierunku na pełnym promieniu 360 stopni.
  Rębak Skorpion 120 S posiada dwie rolki wciągające gałęzie napędzane osobnymi silnikami hydraulicznymi.
  Nad bezpieczeństwem operatora rębaka czuwa linkowy wyłącznik bezpieczeństwa, który poprzez pociągnięcie linki w dowolną stronę powoduje zatrzymanie hydraulicznego układu podawczego. Odblokowanie układu następuje przez wciśnięcie przycisku "Reset", następnie aby powrócić do cyklu pracy rębaka (wciągania materiału) należy wcisnąć przycisk "Do przodu". Zatrzymanie układu podawczego następuje również poprzez wciśniecie przycisku "STOP AWARYJNY".
  W standardzie jest on wyposażony w jeden z najnowocześniejszych elektronicznych systemów No-stress dostępnych na rynku europejskim, który automatycznie zapobiega przeciążeniu układu napędowego, poprzez czasowe zatrzymanie układu podającego. Edytowalne oprogramowanie systemu antyprzeciążeniowego No-stress pozwala w prosty sposób na zmianę ustawień pracy maszyny i dostosowanie do indywidualnych potrzeb. Program „grube drewno”, „cienkie drewno” umożliwia szybką zmianę trybu pracy rębaka celem dostosowania do aktualnie rozdrabnianego materiału i efektywniejszej pracy rębaka. System ten ma wbudowany licznik motogodzin.
  Rębak Skorpion 120 S posiada europejską homologację, która pozwala na rejestrację maszyny i dopuszczenie do ruchu drogowego. Rębak wyposażony jest w hamulec najazdowy i postojowy, LED-owe oświetlenie drogowe oraz do wyboru zaczep kulisty lub oczkowy.
  Uzyskany poprzez proces zrębkowania zrębek może zostać wykorzystany w wielu celach, zarówno energetycznych jak i przemysłowych czy też nawet dekoracyjnych.
   
  RĘBAKI MOBILNE BĘBNOWE
  SKORPION 350 SDB to najbardziej zaawansowany technologicznie mobilny rębak bębnowy oferowany dla firm komunalnych i drogowych jak i również działających w branży leśnej. Ze względu na duże możliwości przerobowe (maksymalna średnica rozdrabnianych gałęzi to 25 cm) znakomicie się sprawuje przy rozdrabnianiu pni drzew oraz przy rozłożystych gałęziach, gardziel rębaka ma wymiar 375 mm szerokość i 340 mm wysokość.

  W rębaku zastosowano system wciągania drewna składający się z zabudowanej w wahaczu zębatej rolki wciągającej i dociskającej drewno o średnicy 280 mm oraz stołu załadowczego z zębatą gąsienicą długości 680 mm, którą poprzedza składana ręcznie klapa załadowca. Takie rozwiązanie pozwala na łatwiejszy załadunek drewna, co usprawnia pracę operatorów i zwiększa efektywność. Rolkę i gąsienicę napędza układ silników hydraulicznych z pompy hydraulicznej zamontowanej na rębaku.
  Rębak w standardzie posiada płynną regulację prędkości podawania drewna do rozdrabniania w zakresie ciecia od 5 do 28 mm. Dzięki takiemu rozwiązaniu można produkować drobny zrębek, który poddany dalszemu przerobowi na młynach młotkowych można wykorzystywać do produkcji brykietu lub pelletu zaś gruby zrębek jest idealnym materiałem do celów opałowych lub do sprzedaży na cele przemysłowe.
  Sektorowy układ 224 noży tnących na bębnie (jedno cięcie na jeden pełny obrót) gwarantuje duże możliwości rębaka w stosunku do obciążenia układu napędowego. Otaczające bęben sito o otworach 30x30 lub 50x50 mm gwarantuje wyprodukowanie regularnego zrębka w normie G30 i G50.
  Zrębek wybierany jest spod sita dwoma przenośnikami ślimakowymi do wentylatora wyrzutowego i za jego pomocą wyrzucany rurą wyrzutową. Zastosowana rura wyrzutowa osadzona jest na obrotnicy ślimakowej za pomocą której w łatwy sposób można kierować wyrzutem zrębka o kąt 360°.
  System napędowy rębaka stanowi czterocylindrowy, turbodoładowany silnik wysokoprężny firm Yanmar (moc 84 KM). Silnik jest chłodzony cieczą i w standardzie zabudowany maską. W celu utrzymania kilkugodzinnej, ciągłej pracy rębaka, zainstalowany jest na nim zbiornik paliwa o pojemności 60 l.
  Nad bezpieczeństwem operatora rębaka czuwa linkowy wyłącznik bezpieczeństwa, który poprzez pociągnięcie linki w dowolną stronę powoduje zatrzymanie hydraulicznego układu podawczego. Odblokowanie układu następuje przez wciśnięcie przycisku "Reset", następnie aby powrócić do cyklu pracy rębaka (wciągania materiału) należy wcisnąć przycisk "Do przodu". Zatrzymanie układu podawczego następuje również poprzez wciśniecie przycisku "STOP AWARYJNY".
  Rębak Skorpion 350 SDB otrzymał europejską homologację, która pozwala na rejestrację maszyny i dopuszczenie do ruchu drogowego. Konstrukcja rębaka osadzona jest na podwoziu jednoosiowym, wyposażonym w hamulec najazdowy i postojowy oraz zaczep holowniczy pod sworzeń kulisty lub uchwyt oczkowy. Rębak w formie przyczepy specjalnej pozwala na szybkie przemieszczanie się między miejscami.
  Rębak wyposażony jest w nowoczesne LED-owe oświetlenie drogowe.
  Standardowe wyposażenie stanowi jeden z najnowocześniejszych elektronicznych systemów No-stress dostępnych na rynku europejskim, który automatycznie zapobiega przeciążeniu układu napędowego, poprzez czasowe zatrzymanie układu podającego. Edytowalne oprogramowanie systemu antyprzeciążeniowego No-stress pozwala w prosty sposób na zmianę ustawień pracy maszyny i dostosowanie do indywidualnych potrzeb. Program „grube drewno”, „cienkie drewno” umożliwia szybką zmianę trybu pracy rębaka celem dostosowania do aktualnie rozdrabnianego materiału i efektywniejszej pracy rębaka.
  Zrębek uzyskany z odpadów drzewnych może zostać wykorzystany w wielu celach, zarówno energetycznych jak i przemysłowych czy też nawet dekoracyjnych.
  Zakup rębaka Skorpion 350 SDB jest optymalnym rozwiązaniem dla firm oraz przedsiębiorstw rozwijających swoją działalność w nowoczesnym i ekologicznym kierunku.
  ...
  Karta produktu »
  Teknamotor Sp. z o.o. ul. Świętokorzyska2a, 27-400 woj. świętokrzyskie

  Rębak, mobilny, tarczowy, bębnowy, do rozdrabniania, gałęzi, pni, drzew, drewna, z podajnikiem, Skorpion

  RĘBAKI MOBILNE TARCZOWE Rębak SKORPION 120 S jest maszyną skierowaną do firm komunalnych i drogowych, które potrzebują niezawodnego sprzętu do prac przy bieżących wycinkach zarówno w terenie zabudowanym jak i na poboczach dróg. Wysoką w...
  Rębak, stacjonarny, bębnowy, do forniru, łuszczu, kory drzewnej, wełny mineralnej, wałków połuszczarskich
  RĘBAKI STACJONARNE
  Rębak Skorpion 500 REF jest idealnym stacjonarnym rębakiem bębnowym przeznaczonym do zrębkowania różnego rodzaju odpadów poprodukcyjnych forniru tj. łuszczu i wałków połuszczarskich, odpadów meblarskich o szerokości do 500 mm i 210 mm wysokości.

  System tnący urządzenia stanowi bęben z 2, 3 lub opcjonalnie 4 nożami tnącymi. Konstrukcja noży tnących ze stali narzędziowej to odporność na tępienie, długi czas eksploatacji. Ilości noży na bębnie oraz średnica otworów zastosowanego sita pozwala na uzyskanie zrębka o wymaganej wielkości. Materiał wsadowy transportowany jest do gardzieli rębaka za pomocą górnej rolki podającej i dolnego podajnika gąsiennicowego napędzanych motoreduktorami.
  Rębak standardowo wyposażony jest w główny silnik elektryczny wolnoobrotowy. Silnik ten w odróżnieniu od wysokoobrotowych charakteryzuje się stabilniejszą praca i większym momentem obrotowym. Przy tej samej mocy silnika osiąga większe przeniesienie energii oraz poprzez powiększenie średnicy koła pasowego na silniku głównym - zwiększa się  żywotności pasków klinowych. Napęd urządzenia stanowi silnik elektryczny o mocy 45 lub 55 kW.
  Rębak wyposażony jest w elektroniczny system kontroli pracy, który automatycznie zapobiega przeciążeniu układu tnącego, poprzez czasowe zatrzymanie układu podającego.
  Rębak Skorpion 500 REF może współpracować zarówno z taśmowymi, jak również wibracyjnymi systemami załadowczo-transportowymi. Odbiór urobku może odbywać się pneumatycznie, za pomocą wentylatora ssąco-tłoczącego lub transportera taśmowego. Podstawowy zestaw urządzeń stanowi rębak, szafa sterownicza oraz opcjonalnie transporter załadowczy i transporter odbiorczy lub wentylator ssąco-tłoczący.
  Uzyskany zrębek może zostać wykorzystany do bezpośredniego spalania w piecach lub jako surowiec do produkcji papieru, płyt meblowych oraz po wtórnym rozdrobnieniu przez młyn bijakowy do produkcji brykietu i peletu.
   
  Rębak Skorpion 500 REW (kora) jest stacjonarnym rębakiem bębnowym przeznaczonym do rozdrabniania kory drzewnej. Gardziel rębaka o szerokości 500 mm i 250 mm wysokości pozwala na podawanie materiału o zróżnicowanych wymiarach i kształtach.

  System sterowania rębaka stanowi szafa sterownicza, realizująca funkcje włączania, kontroli pracy, kontroli przeciążenia i wyłączania napędu. System tnący urządzenia stanowi bęben z 31 nożami bijakowymi (rębak ten może być również wyposażony w bęben z nożami tnącymi) . Regularność oraz wielkość uzyskiwanej frakcji determinowana jest ilością noży na bębnie.
  Materiał wsadowy transportowany jest do gardzieli rębaka za pomocą zabierakowego podajnika gąsiennicowego, lub zębatej rolki załadowczej napędzanych motoreduktorami. Napęd urządzenia stanowi silnik elektryczny o mocy 37 lub 45 kW Rębak wyposażony jest w elektroniczny system kontroli pracy, który automatycznie zapobiega przeciążeniu układu tnącego, poprzez czasowe zatrzymanie układu podającego.
  Rębak Skorpion 500 REW (kora) współpracuje z taśmowym systemem załadowczo-transportowymi, natomiast odbiór urobku odbywa się pneumatycznie, za pomocą wentylatora ssąco-tłoczącego lub transportera taśmowego. Podstawowy zestaw urządzeń stanowi rębak, szafa sterownicza oraz opcjonalnie transporter załadowczy, wentylator ssąco-tłoczący lub transporter odbiorczy.
  Uzyskany urobek może zostać wykorzystany jako surowiec do kompostowania lub materiał do celów dekoracyjnych terenów zielonych.
   
  Rębak Skorpion 500 REW (wełna) jest stacjonarnym rębakiem bębnowym przeznaczonym do rozdrabniania różnego rodzaju odpadów poprodukcyjnych wełny mineralnej o szerokości do 500 mm i 250 mm wysokości. System sterowania rębaka stanowi szafa sterownicza, realizująca funkcje włączania, kontroli pracy, kontroli przeciążenia i wyłączania napędu.

  System tnący urządzenia stanowi bęben z 31 nożami bijakowymi. Regularność oraz wielkość uzyskiwanej frakcji determinowana jest ilością noży bijakowych na bębnie.
  Materiał wsadowy transportowany jest do gardzieli rębaka za pomocą zabierakowego podajnika gąsiennicowego lub rolki załadowczej, napędzanych motoreduktorami. Napęd urządzenia stanowi silnik elektryczny o mocy 37 lub 45 kW. Rębak wyposażony jest w elektroniczny system kontroli pracy, który automatycznie zapobiega przeciążeniu układu tnącego, poprzez czasowe zatrzymanie układu podającego.
  Rębak Skorpion 500 REW współpracuje z taśmowym systemem załadowczo-transportowymi, natomiast odbiór urobku odbywa się pneumatycznie, za pomocą wentylatora ssąco-tłoczącego. Podstawowy zestaw urządzeń stanowi rębak, szafa sterownicza oraz opcjonalnie transporter załadowczy i wentylator ssąco-tłoczący.
  Uzyskany urobek może zostać wykorzystany jako materiał uszczelniający i termoizolacyjny. 
  ...
  Karta produktu »
  Teknamotor Sp. z o.o. ul. Świętokorzyska2a, 27-400 woj. świętokrzyskie

  Rębak, stacjonarny, bębnowy, do forniru, łuszczu, kory drzewnej, wełny mineralnej, wałków połuszczarskich

  RĘBAKI STACJONARNE Rębak Skorpion 500 REF jest idealnym stacjonarnym rębakiem bębnowym przeznaczonym do zrębkowania różnego rodzaju odpadów poprodukcyjnych forniru tj. łuszczu i wałków połuszczarskich, odpadów meblarskich o szerokości do 500 mm ...
  Rębak, stacjonarny, tarczowy, bębnowy, do zrębkowania, zrzyn, okrąglaków, odpadów, tartacznych, meblarskich, Skorpion
  RĘBAKI STACJONARNE
  Rębak Skorpion 250 E jest stacjonarnym rębakiem tarczowym służący do rozdrabniania zrzyn tartacznych, gałęzi, pni drzew o średnicy do 250 mm.

  W rębaku Skorpion 250E /250EG, układ tnący stanowi tarcza wyposażona w dwa lub trzy noże tnące, współpracująca z dwoma nożami podporowymi. Żywotność noży tnących została zoptymalizowana poprzez ich obustronne zaostrzenie, co pozwala na obracanie ich o 180o, a w efekcie dwukrotnie dłuższe ich używanie. Wszystkie noże są wykonane z odpowiednio dobranych stali narzędziowych oraz poddane profesjonalnej obróbce cieplnej. Dodatkowo tarcza rębaka spełnia również zadanie wentylatora i wyrzuca uzyskany zrębek przez rurę wyrzutową z możliwością ustawienia jej w jakimkolwiek kierunku na pełnym promieniu 360o.
  Rębak oferowany jest w dwóch wersjach: z klasyczną ośmiokątną gardzielą załadowczą (Skorpion 250 E) [A] lub stołem załadowczym z zainstalowaną w nim zębatą gąsienicą (Skorpion 250 EG) [B], napędzany jest silnikiem elektrycznym o mocy 45 lub 55 kW. Rębak wyposażony jest w hydrauliczny system napędowy podawania materiału, napędzany z własnej pompy hydraulicznej.
  Nad bezpieczeństwem operatora rębaka czuwa linkowy wyłącznik bezpieczeństwa, który poprzez pociągnięcie linki w dowolną stronę powoduje zatrzymanie hydraulicznego układu podawczego. Odblokowanie układu następuje przez wciśnięcie przycisku "Reset", następnie aby powrócić do cyklu pracy rębaka (wciągania materiału) należy wcisnąć przycisk "Do przodu". Zatrzymanie układu podawczego następuje również poprzez wciśniecie przycisku "STOP AWARYJNY".
  W standardzie wyposażony jest w elektroniczny system kontroli pracy, który automatycznie zapobiega przeciążeniu układu tnącego, poprzez czasowe zatrzymanie układu podającego. System ten ma wbudowany licznik motogodzin.
  Uzyskany zrębek może zostać wykorzystany do bezpośredniego spalania w piecach, do produkcji kompostu, do celów dekoracyjnych oraz po wtórnym rozdrobnieniu przez młyn bijakowy jako surowiec do produkcji brykietu i peletu.
  Rębak Skorpion 250 EB jest stacjonarnym rębakiem bębnowym przeznaczonym do zrębkowania zrzyn o płaskiej powierzchni, okrąglaków, różnego rodzaju odpadów tartacznych i meblarskich o szerokości do 250 mm.

  System sterowania rębaka stanowi szafa sterownicza, realizująca funkcje włączania, kontroli pracy, kontroli przeciążenia i wyłączania napędu. System tnący urządzenia stanowi bęben z 2 lub 3 nożami tnącymi. Zastosowanie sita w konstrukcji rębaka zapewnia osiągnięcie wysokiej regularności zrębka. Konfiguracja odpowiedniej ilości noży na bębnie oraz średnica otworów zastosowanego sita pozwala na uzyskanie zrębka o wymaganej wielkości. Materiał wsadowy transportowany jest do gardzieli rębaka za pomocą dwóch zębatych rolek podających napędzanych motoreduktorami.
  Rębak standardowo wyposażony jest w główny silnik elektryczny wolnoobrotowy. Silnik ten w odróżnieniu od wysokoobrotowych charakteryzuje się stabilniejszą pracą i większym momentem obrotowym. Przy tej samej mocy silnika osiąga większe przeniesienie energii oraz poprzez powiększenie średnicy koła pasowego na silniku głównym - wydłuża się żywotności pasków klinowych. Napęd urządzenia stanowi silnik elektryczny o mocy 30 kW.
  Rębak wyposażony jest w elektroniczny system kontroli pracy, który automatycznie zapobiega przeciążeniu układu tnącego, poprzez czasowe zatrzymanie układu podającego.
  Skorpion 250 EB może współpracować zarówno z taśmowymi, jak również wibracyjnymi systemami załadowczo-transportowymi. Podstawowy zestaw urządzeń stanowi rębak, szafa sterownicza oraz opcjonalnie transporter załadowczy i transporter odbiorczy.
  Uzyskany zrębek może zostać wykorzystany do bezpośredniego spalania w piecach lub jako surowiec do produkcji papieru, płyt meblowych oraz po wtórnym rozdrobnieniu przez młyn bijakowy do produkcji brykietu i peletu.
  ...
  Karta produktu »
  Teknamotor Sp. z o.o. ul. Świętokorzyska2a, 27-400 woj. świętokrzyskie

  Rębak, stacjonarny, tarczowy, bębnowy, do zrębkowania, zrzyn, okrąglaków, odpadów, tartacznych, meblarskich, Skorpion

  RĘBAKI STACJONARNE Rębak Skorpion 250 E jest stacjonarnym rębakiem tarczowym służący do rozdrabniania zrzyn tartacznych, gałęzi, pni drzew o średnicy do 250 mm. W rębaku Skorpion 250E /250EG, układ tnący stanowi tarcza wyposażona w dwa ...
  1
  Reklama sponsorowana: Zamów reklamę
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.