google

  stolarstwo, drewno, meble

  Kursy walut 14.10.2019
  1 USD
  3.8958
  -0.0187
  1 EUR
  4.2969
  -0.0128
  1 CHF
  3.9104
  -0.0088
  1 GBP
  4.8998
  0.0069
  1 RUB
  0.0606
  -0.0004
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Rolety wolnowiszące – wygodna alternatywa dla minimalistów oraz wiecznie zajętych

  Planując remont mieszkania, warto poświęcić wagę zagadnieniom związanym z zabezpieczeniem pomieszczeń przed nadmiernym nasłonecznieniem i spojrzeniami z zewnątrz. Można to zrobić za pomocą firanek i zasłon, jednak coraz większą popularnością cieszą się rolety wolnowiszące (dzień noc, termiczne lub całkowicie zaciemniające) także ze względu na ich trwałość i możliwości dodatkowe np. termoregulację w pomieszczeniach. Dodatkowo mogą one wnętrzu zupełnie nowy wygląd.

  Rolety wolnowiszące – wygodna alternatywa dla minimalistów oraz wiecznie zajętych

  Rolety wolnowiszące i korzyści płynące z ich montażu

  Jednym z atutów rolet jest prostota ich instalacji. W przeciwieństwie do karniszy na zasłony czy firany, rolety wolnowiszące nie wymagają wykonywania jakichkolwiek odwiertów w ścianach a często też w ramach okien. W przypadku wymiany karnisza na inny model, łatwo wyobrazić sobie sytuację, w której nowy produkt nie tylko nie zakrywa w całości starych  dziur, lecz wymaga wykonania kolejnych.

  Rolet nie trzeba prać – ich kupno to długofalowa oszczędność pieniędzy (wypranie wszystkich zasłon i firan w domu nierzadko wymaga kilku cykli pralki), ale i czasu, poświęcanego na ściąganie i wieszanie firanek. Dodatkowo większość zasłon trzeba albo samodzielnie wyprasować albo oddać do magla. W przypadku rolet sprawa jest prostsza - cała konserwacja sprowadza się wyłącznie do przetarcia rozwiniętej rolety.

  Rolety wolnowiszące dzień noc, czyli jak zwolnić miejsce w swoim mieszkaniu

  Warto pamiętać także o praktycznym zamienniku firanek i zasłonek, jaką są rolety wolnowiszące dzień noc. Ustawione w trybie dziennym wpuszczają wystarczająco dużo światła, ale zapewniają prywatność i chronią przed wścibskimi spojrzeniami, a wariant nocny znakomicie zastępuje ciężkie, grube zasłony – zaciemnia pomieszczenie i dodaje jeszcze więcej intymności. Rolety wolnowiszące dzień noc stanowią również doskonałe uzupełnienie wystrojów wnętrz w minimalistycznych, nowoczesnych stylach. Powiększają one optycznie pokój i tworzą wrażenie dodatkowej wolnej przestrzeni.

  Rolety wolnowiszące – wygodna alternatywa dla minimalistów oraz wiecznie zajętych

  Z prowadnicami czy w kasecie? – jak wybrać rolety wolnowiszące

  Zaletą, jaką charakteryzują się rolety wolnowiszące na prowadnicach, jest prostota i kilka opcji montażu do wyboru. Ich złożenie zajmuje zaledwie kilka minut, a całą konstrukcję można bez trudu przytwierdzić do ramy bądź wnęki okiennej. W przypadku zastosowania mocnej taśmy dwustronnej, zarówno montaż, jak i demontaż, nie pozostawi po sobie żadnego śladu. Należy jednak pamiętać, że konstrukcja ta jest nieco bardziej podatna na potencjalne awarie – łatwiej o nią niechcący zaczepić, a brak prowadnic może powodować uszkodzenia w trakcie przeciągów.

  Największym atutem rolet kasetowych i wyposażonych w prowadnice jest lepsze zabezpieczenie tkaniny oraz wyeliminowanie ewentualnych prześwitów. O ile funkcja ta może być nieoceniona w przypadku posiadania zwierząt domowych (zmniejsza ryzyko uszkodzenia rolety), wiąże się jednak z wzrostem ceny pojedynczej rolety. Warto również pamiętać, że kaseta zwiększa wagę produktu i może wiązać się z koniecznością wykonania otworków w ramie okiennej.

  Zarówno rolety wolnowiszące dzień noc, jak i modele z prowadnicami lub w kasecie, z pewnością sprawdzą się w dowolnym wnętrzu – są bardzo proste w codziennej eksploatacji, ich montaż nie jest skomplikowany, a prosta konserwacja przyczyni się do wymiernych oszczędności czasu i pieniędzy.

  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.