google

  stolarstwo, drewno, meble

  Kursy walut 16.09.2019
  1 USD
  3.9116
  -0.0004
  1 EUR
  4.3262
  -0.0134
  1 CHF
  3.9500
  -0.0108
  1 GBP
  4.8609
  -0.0096
  1 RUB
  0.0610
  0.0001
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Obróbka drewna - jakie narzędzia powinno się do niej wykorzystywać?

  Obróbka drewna - jakie narzędzia powinno się do niej wykorzystywać?

  Obróbka drewna wymaga odpowiednich narzędzi - bez względu na to, czy właśnie rozpoczynamy z nią przygodę czy też posiadamy już w tym temacie spore doświadczenie. Inwestycja w dobrej jakości narzędzia pozwoli nie tylko na precyzyjne wykonanie wszelkich prac stolarskich, ale także wprowadzi do pracy wiele wygody oraz czasowych oszczędności.

  Po pierwsze, jednym z najważniejszych narzędzi potrzebnych każdemu stolarzowi, jest piła do drewna. To właśnie od niej w dużej mierze zależy zarówno to, z jaką jakością, jak i jaką precyzją będzie wykonane cięcie. Warto wyposażyć się także w piłę jednouchwytową. Do najpopularniejszych zalicza się otwornicę, płatnicę oraz grzbietnicę. Jeśli jednak będzie nam potrzebny sprzęt do wycinania desek lub fornirów z belek drewnianych, wówczas z pomocą przyjdzie nam piła ramówka.

  Jakość materiałów ma znaczenie

  Kolejne w kolejce do podstawowego wyposażenia warsztatu powinno ustawić się dobre jakościowo dłuto. To umożliwia modelowanie i usuwanie drewnianych elementów w miejscach, do których dostęp jest znacznie utrudniony. Niemniej potrzebna przyrżnia stolarska. Z pomocą tego narzędzia możliwe będzie przycinaniu długich elementów (na przykład listewek) pod różnym kątem. Oczywiście w celu skompletowania sprzętu można pomyśleć o różnej maści elektronarzędziach.

  Inwestując w narzędzia warto jest dokładnie sprawdzić, z jakich materiałów je wykonano. Dobrym jakościowo jest stal na narzędzia do obróbki drewna NMV/ 1.2842. Jest to stal narzędziowa do pracy na zimno. Charakteryzuje się wysoką twardością oraz dużą hartownością. Nie bez znaczenia pozostaje również jej odporność na ścieranie, a także duża skrawność ostrza. Bardzo ważne jest to, że ten gatunek stali nierdzewnej wykazuje dużą trwałość noża, a poza tym jest mało podatny na odkształcenia w trakcie cieplej obróbki. Materiał ten świetnie odnajduje się między innymi w produkcji płyt tnących i noży talerzowych, a ponadto wykrojników i frezów do drewna.

  Reklama sponsorowana: Zamów reklamę
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.