google

  stolarstwo, drewno, meble

  Kursy walut 16.09.2019
  1 USD
  3.9116
  -0.0004
  1 EUR
  4.3262
  -0.0134
  1 CHF
  3.9500
  -0.0108
  1 GBP
  4.8609
  -0.0096
  1 RUB
  0.0610
  0.0001
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Szyby w nowoczesnym budownictwie – rodzaje, cechy

  Na rynku istnieje wiele firm zajmujących się stolarką okienną. Mają one świadomość, że nie mogą pozwolić sobie na bylejakość – nie pozwala na to konkurencja oraz wymagający klienci. Stolarka okienna widoczna w nowoczesnym budownictwie jest składową wielu elementów. Tutaj liczą się między innymi używane materiały, odpowiedni dobór akcesoriów czy spójność wszystkich części okna. Zdecydowanie jednymi z najistotniejszych są szyby. Sprawdź, jakie są ich rodzaje i czym się charakteryzują.

  Szyby w nowoczesnym budownictwie – rodzaje, cechy

  Szyby antywłamaniowe

  Szyby antywłamaniowe (jak sama nazwa wskazuje) mają za zadanie ochronić Twoje cztery ściany przed potencjalnym włamywaczem. Produkty te mają 6 klas odporności na włamanie. Klasa pierwsza chroni przed przypadkową próbą włamania poprzez na przykład rozbicie okna, klasa ostatnia to skuteczna ochrona przed dostaniem się do domu przy użyciu narzędzi elektrycznych, takich jak wiertarka czy szlifierka kątowa z tarczą o średnicy do 230 mm. Ten rodzaj szyb najczęściej montuje się w:

  • zakładach i sklepach jubilerskich,
  • muzeach,
  • biurach,
  • hotelach,
  • innych miejscach wymagających znacznie większej ochrony.

  Szyby bezpieczne

  Szyba bezpieczna w oknie zmniejsza ewentualne skutki obrażeń w przypadku jej rozbicia. Przy potencjalnym rozbiciu, w zależności od tego, z jakiego rodzaju szkła została wykonana, albo rozsypie się w drobny mak (szkło hartowane) albo pozostanie w jednym kawałku (szkło laminowane). Szyby bezpieczne wykorzystywane są w miejscach, w których na co dzień przebywa dużo ludzi. Są to chociażby żłobki, szkoły, przedszkola lub szpitale.

  Szyby dźwiękochłonne

  Ten rodzaj szyb redukuje ilość dźwięków dochodzących z zewnątrz. Im grubsza szyba, tym lepsza izolacja. Wybierając szybę dźwiękochłonną, warto dopasować ją do poziomu hałasu, jaki panuje w otoczeniu Twojego miejsca zamieszkania. Szyby dźwiękochłonne najlepiej sprawdzą się w miejscach, w których konieczne jest wygłuszenie odgłosów z zewnątrz – hotelach, ministerstwach lub budynkach przy dworcach i lotniskach.

  Szyby przeciwsłoneczne

  Szkło przeciwsłoneczne sprawia, że znacznie ograniczona jest ilość promieni słonecznych dostających się do pomieszczenia. Zobacz, jakie są dwa najczęściej wybierane rodzaje tego typu szkieł.

  • Absorpcyjne – zmniejszają ilość promieni dostających się do mieszkania. Takie szkło najczęściej barwione jest w masie na niebiesko, zielono, brązowo lub szaro.
  • Refleksyjne – kontrolują nasłonecznienie w pomieszczeniach, a w razie potrzeby – ograniczają je. Szkło barwione jest w masie na te same kolory, co w przypadku szkła absorpcyjnego i dodatkowo powlekane z jednej strony powłoką refleksyjną.

  Szyby samoczyszczące

  Szyba samoczyszcząca to idealne rozwiązanie dla osób, które nie lubią myć okien. Taka szyba jest pokryta folią hydrofilową. Świecące na nią promienie słoneczne wywołują reakcje, w wyniku których zanieczyszczenia się rozpadają. Pozostałości bez problemu zmywane są przez wodę (może to dobry powód, aby polubić deszcz?). Oczywiście, szyba samoczyszcząca nie zastąpi dokładnego mycia okien, ale może je zdecydowanie ułatwić.

  Szyby ornamentowe

  Szyby ornamentowe spełniają dwie funkcje. Po pierwsze - gwarantują prywatność dzięki wzorowi, który odciśnięty jest na jednej stronie. Wzór ten jest drugim powodem przemawiającym za wyborem tego rodzaju szyb. Wzorów szyb ornamentowych jest tak wiele, że z pewnością znajdziesz taki, który będzie pasował do Twojego domu czy mieszkania. Szyby ornamentowe sprawdzą się w pomieszczeniach, w których konieczne jest zapewnienie prywatności, np. w łazience.

  Szyby ciepłochronne

  Inną ich nazwą jest thermofloat. Szyby ciepłochronne pokryte są metaliczną powłoką, a ich zadaniem jest zmniejszenie utraty ciepła w pomieszczeniach mieszkalnych. Co ważne, szyba ta nie ogranicza przedostawania się promieni słonecznych z zewnątrz do pomieszczeń.

  Podsumowanie

  Dobór odpowiedniego rodzaju szyby jest niezwykle ważny. Od niego w dużej mierze zależy bowiem komfort codziennego życia. Szyby do okien wybieraj zawsze zgodnie ze swoimi indywidualnymi preferencjami, a do ich montażu zatrudnij doświadczoną i profesjonalną firmę. Jedną z nich jest działająca na terenie Krakowa i województwa małopolskiego firma Okna Kraków zajmująca się wieloma zagadnieniami związanymi z branżą stolarki okiennej.

  Reklama sponsorowana: Zamów reklamę
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.