google

  stolarstwo, drewno, meble

  Kursy walut 16.10.2019
  1 USD
  3.8934
  -0.0018
  1 EUR
  4.2970
  0.0021
  1 CHF
  3.9041
  0.0041
  1 GBP
  4.9610
  0.0328
  1 RUB
  0.0605
  -0.0001
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Perfekcyjne cięcia – nowa paleta różnorodności

  FESTOOL logo

  Nowy asortyment brzeszczotów do wyrzynarek Festool

  Festool udoskonaliła i zaktualizowała cały dostępny asortyment brzeszczotów do wyrzynarek. Dzięki funkcji przeglądu zastosowań można teraz szybko i w łatwy sposób odnaleźć odpowiedni brzeszczot.

  Znajdziesz tutaj wszystko, czego Ci potrzeba. Zapewnimy zarówno imponujące tempo pracy na prostych powierzchniach, jak i wysoką precyzję podczas cięcia wąskich łuków, czy to przy zastosowaniu zębów rozwartych czy też szlifowanych, o dużym lub małym podziale zębów, wykonaniu ze stali narzędziowej HCS czy też z węglików spiekanych. Festool posiada nowy asortyment brzeszczotów do wyrzynarek stworzony z myślą o najważniejszych zastosowaniach. Nowy system przeglądu zastosowań umożliwia szybkie znalezienie odpowiedniego brzeszczotu do cięcia w drewnie, tworzywach sztucznych, metalu czy materiałach budowlanych.

  Specjalny system kodowania kolorami ułatwia szybką orientację - znaczniki można znaleźć w przeglądzie zastosowań, na opakowaniach, u Partnerów handlowych, na stronie internetowej Festool oraz w katalogu:

  oznaczenie WOOD FestoolDrewno: Wykonanie z wysokiej jakości stali narzędziowej HCS zapewnia precyzyjne rezultaty cięcia drewna.
  oznaczenie PLASTICS FestoolTworzywa sztuczne: Specjalnie zaprojektowane brzeszczoty do osiągania bardzo dobrych wyników cięcia niemal wszystkich tworzyw sztucznych.
  oznaczenie METAL FestoolMetal: Falista forma z bimetalu HCS – idealna do obróbki metali, takich jak aluminium i stal.
  Oznaczenie BUILDING MATERIALS FestoolMateriały budowlane: Z węglika spiekanego dla maksymalnej trwałości nawet w przypadku materiałów abrazyjnych.

  W swoim nowym asortymencie Festool stawia m.in. na  geometrię zębów, tzw. zęby pił japońskich, oraz połączenie, które pozawala na efektywne cięcie bez wyrw oraz wierne odtwarzanie kątów. Poza tym nowy asortyment to odpowiedź na powszechny problem w rzemiośle, jakim jest cięcie płyt z poliwęglanu komorowego. Dzięki naturalnemu uzębieniu brzeszczot ten nie ulega ścieraniu i tylko w nieznacznym stopniu przyczynia się do powstawania wyrw.

  Festool - Bimetal
  Festool - HCS
  Festool - HM
   

  Rady ekspertów

  „Oprócz doboru odpowiedniego brzeszczotu do typu materiału, który będziemy obrabiać, warto również zwrócić uwagę na ustawienia wyrzynarki", podpowiada Simon Illing, technik zastosowań i mistrz stolarstwa w firmie Festool. Wyjaśnia on także, iż „wysoka prędkość obrotowa na poziomach 4-6 idealnie nadaje się do cięcia miękkich, odpornych na działanie wysokiej temperatury materiałów, takich jak drewno. Natomiast niższe obroty na poziomie 1-3 sprawdzają się lepiej w przypadku wrażliwych na temperaturę tworzyw sztucznych, takich jak szkło akrylowe czy PET. Praca na niskich obrotach pozwala ponadto na zmniejszenie ścierania się brzeszczotów oraz ograniczenie ilości pyłu, powstającego przy pracy z metalami i materiałami budowlanymi", komentuje ekspert Festool.

  Warto także zwrócić uwagę na ustawienie wahadła: im wahadło jest wyżej położenie, tym szybciej i łatwiej wyrzynarka przedostaje się przez materiał, co wpływa na bardziej efektywne odprowadzanie wiórów i pyłu. „Takie rozwiązanie jest szczególnie polecane wtedy, gdy istotną rolę ma wydajność, a więc szybkość pracy, a nie jakość cięcia. Przy takim trybie pracy powstawanie wyrw jest jednak wysoce prawdopodobne. Można tego uniknąć, wyłączając ruch wahadłowy. Pozwoli to na wolniejszą pracę bez wyrw, co idealnie sprawdzi się podczas precyzyjnego dopasowywania oraz cięcia po łuku.“

  Więcej informacji na temat nowego asortymentu brzeszczotów do wyrzynarek można znaleźć u Partnerów handlowych lub na stronie internetowej www.festool.pl

  Źródło:
  Festool Polska sp. z o. o.
  Artykuł został dodany przez firmę

  Festool Polska sp. z o. o.

  Festool to specjalista w dziedzinie budownictwa drewnianego, prac stolarskich, malarskich i renowacyjnych oraz przygotowaniu perfekcyjnych powierzchni.

  » Zapoznaj się z ofertą firmy
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.