google

  stolarstwo, drewno, meble

  Kursy walut 24.05.2019
  1 USD
  3.8436
  -0.026
  1 EUR
  4.2989
  -0.0118
  1 CHF
  3.8327
  -0.0016
  1 GBP
  4.8768
  -0.0084
  1 RUB
  0.0595
  -0.0005
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Proces obróbki drewna – jakie narzędzia warto stosować?

  Obróbka drewna przeżywa istny renesans. Tytułowy rodzaj materiału wraca do łask, choć tak naprawdę drewno nigdy nie wychodziło z mody. Razem z technologicznym pędem współczesny rynek oferuje nam innowacyjne rozwiązania, a jednym z nich są nowoczesne narzędzia służące procesom obróbki drewna.

  d
  Co ciekawe trend ten nie dotyczy wyłącznie profesjonalnych zakładów produkcyjnych, ale także amatorów, którzy coraz chętniej korzystają z formy DIY, czyli „zrób to sam”. Zarówno jedni jak i drudzy w celu zwiększenia dokładności, skuteczności i wydajności prac potrzebować będą odpowiednich narzędzi. Jakich? Odpowiedź w dzisiejszym artykule!

  Domowy warsztat rośnie w siłę

  Rozwój Internetu – wszelkiej maści blogów, stron, czy social mediów w których spotkać możemy mnóstwo instrukcji oraz filmików dotyczących majsterkowania przyczynia się do zaszczepienia trendu na tworzenia własnych – niepowtarzalnych produktów. Dzięki owym instrukcjom możemy dowiedzieć się jak w szybki i prosty sposób stworzyć niewielki stolik, regał, czy przyjrzeć się procesowi takiemu jak ostrzenie narzędzi.

  Podstawowymi narzędziami do tego typu prac będą oczywiście piły do drewna. To one pozwalają nam wycinać określone fragmenty drewna w danym wymiarze. Do nadawania formy oraz kształtu danym bryłom posłużą nam frezy. Te różnią się ze względu na parametry oraz rodzaj zastosowania. Warto podkreślić, iż kluczowym kryterium doboru frezu jest gatunek drewna na jakim zamierzamy pracować. Zarówno frezy jak i ostrza powinny charakteryzować się wysoką jakością wykonania.

  Profesjonalne narzędzia dla pasjonatów

  Dotychczas profesjonalne narzędzia do drewna znajdowały się wyłącznie na wyposażeniu zakładów produkcyjnych. Dziś sytuacja ta wygląda zupełnie inaczej, ponieważ konkurencja na rynku producentów tytułowych narzędzi jest ogromna, a ich ceny w konsekwencji niższe. Obecnie narzędzia do obróbki drewna to nie tylko domena tartaków, producentów mebli, czy jednostek przemysłowych bazujących na szeroko pojętym stolarstwie. O ile zakup i wybór tego typu urządzeń może być łatwy, o tyle ich serwis regularny i naprawy na wypadek usterki – niekoniecznie. Doskonałym przykładem jest wspomniany proces ostrzenia, który w celu wydłużenia żywotności danego narzędzia powinien być przeprowadzony w sposób profesjonalny – w rzetelnym, specjalistycznym zakładzie. Najrozsądniej zaufać marce, która stworzyła dane narzędzie – w ten sposób możemy mieć pewność, że posłuży nam ono przez wiele lat zachowując swe właściwości.

  Zakupowe dylematy

  Z powyższego wynika, iż w trakcie wyboru narzędzi do drewna warto sugerować się kryterium jakim jest dostępność serwisów producenta narzędzi. Warto podkreślić, iż własnoręczny serwis może przyczynić się do utraty gwarancji, a to niewątpliwie duża strata. Producenci tytułowych narzędzi zwracają także uwagę na fakt, iż najlepiej zaopatrywać się w oryginalne materiały eksploatacyjne, takie jak wspomniane powyżej frezy, ostrza i tym podobne.

  Wysokiej jakości narzędzia stolarskie znajdą Państwo w sklepie EBMiA.pl - https://www.ebmia.pl/narzedzia-stolarskie-c-1805_4673.html

  Proces obróbki drewna – jakie narzędzia warto stosować?

  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.