google

  stolarstwo, drewno, meble

  Kursy walut 22.03.2019
  1 USD
  3.7948
  0.0367
  1 EUR
  4.2894
  0.0024
  1 CHF
  3.8079
  0.023
  1 GBP
  4.9700
  0.0197
  1 RUB
  0.0592
  0.0002
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Jak samemu zrobić meble?

  Samodzielna budowa mebli wcale nie jest tak skomplikowana, jak mogłoby się to wydawać. Dzisiaj praktycznie wszystkie elementy i narzędzia potrzebne do ich zrobienia są stosunkowo łatwo dostępne. Jeśli tylko mamy czas i chęci to z pewnością sprostamy temu zadaniu. I zrobimy sobie meble takie, jak chcemy!

  Jak samemu zrobić meble?
  Gotowe meble sklepowe niezależnie od tego, jak by nie były doskonałe, rzadko kiedy będą w stu procentach spełniać nasze wymagania. Z reguły trzeba zgodzić się na jakiś kompromis pomiędzy stylistyką mebli, ich rozmiarem, materiałem wykonania, kolorem frontów czy rozmieszczeniem poszczególnych szafek, szuflad oraz półek.

  Możemy oczywiście zwrócić się do firm, które zajmują się produkcją mebli na wymiar. To jednak kosztuje i często trzeba liczyć się z tym, że na meble przyjdzie nam trochę poczekać. Samodzielna budowa mebli może się natomiast okazać nie tylko prosta, ale nawet przyjemna. Tym bardziej że wszystkie niezbędne akcesoria meblowe kupimy bez problemu przez Internet w sklepie stolarskim online. Zanim jednak do tego przystąpimy, konieczny jest projekt mebla lub mebli, które chcemy wykonać.

  Samodzielna budowa mebli – koncepcja

  Niezależnie od tego, czy planujemy zbudować niewielką komodę, meblościankę czy pełne umeblowanie kuchenne, pierwszą rzeczą, jaką musimy zrobić, jest określenie dokładnych wymiarów mebla. Następnie obmyślamy jego konstrukcję, czyli wygląd zewnętrzny, wielkość oraz rozmieszczenie szafek, półek i szuflad, a także sposób ich otwierania np. tip on lub za pomocą tradycyjnych uchwytów z zastosowaniem wygodnego systemu cichego domykania frontów czy wewnętrznego oświetlenia lampkami LED. Istotny jest także wybór materiału, z jakiego zrobione zostaną meble, może to być np.:

  • drewno
  • płyta wiórowa (laminowana, lakierowana, pokryta folią PCW lub fornirowana)
  • płyta MDF

  Kiedy przemyślimy już koncepcję mebla, trzeba ją koniecznie przelać na przysłowiowy papier. Oczywiście możemy to zrobić w tradycyjny sposób, czyli narysować ołówkiem na kartce. Można wykorzystać do tego także graficzne programy komputerowe typu Gimp czy Power Point. W sieci dostępne są też darmowe narzędzia do projektowania mebli.

  Hurtownia akcesoriów meblowych – czyli zaopatrzenie

  Kiedy nasz projekt będzie już gotowy, pora przystąpić do zakupów niezbędnych narzędzi i materiałów. Hurtownia akcesoriów meblowych - SklepStolarza.pl to miejsce, w którym kupisz wszystkie te rzeczy. Dostępne są tam wszystkie potrzebne do budowy mebli narzędzia montażowe i elementy konstrukcyjne. Bez problemu znajdziemy tam odpowiednie okucia meblowe, fronty, okleiny meblowe, elementy złączne, cokoły meblowe, kleje, wkręty, kątowniki i wsporniki, nóżki meblowe czy kółka, zaślepki, zawiasy, relingi czy prowadnice do szuflad i wiele innych akcesoriów, które pozwolą zrobić nam meble w pełni dostosowane zarówno do naszych potrzeb, jak i gustu.

  Co istotne, wiele hurtowni z materiałami meblarskimi oferuje usługę docięcia zamówionych szafek i frontów meblowych na wymiar. Dzięki temu samodzielna budowa mebli ogranicza się praktycznie do ich skręcenia według wcześniej ustalonego projektu.

  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.