google

  stolarstwo, drewno, meble

  Kursy walut 16.01.2019
  1 USD
  3.7619
  0.0077
  1 EUR
  4.2929
  0.0007
  1 CHF
  3.8066
  -0.0045
  1 GBP
  4.8439
  0.0139
  1 RUB
  0.0564
  0.0005
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Mniej pyłu w miejscu pracy? – poznaj nowoczesne rozwiązania Festool

  Logo FESTOOL

  Mniej pyłu w miejscu pracy? Z nowatorskim rozwiązaniem Festool to jeszcze prostsze. Wyróżnia je zdalne sterowanie, akumulatory Bluetooth, wygodniejszy wąż ssący oraz odkurzacz mobilny. Warto już teraz dołączyć do „Kampanii bezpyłowej” marki Festool i wprowadzić rozwiązania minimalizujące zanieczyszczenia w Twoim miejscu pracy.

  Czym charakteryzuje się nowe rozwiązanie?

  Odkurzacz przemysłowy FESTOOLAsortyment akumulatorów Festool został poszerzony o dwa modele (o pojemności 5,2 i 6,2 Ah) wykorzystujące technologię Bluetooth. Docenią to z pewnością użytkownicy narzędzi akumulatorowych z odsysaniem.

  Z kolei ofertę odkurzaczy wzbogacono o wąż ssący, dzięki któremu praca idzie gładko - w dosłownym tego słowa znaczeniu. Zapewnia on płynne odsysanie i eliminuje uciążliwe zahaczanie się węża.

  Kolejne nowości to odświeżone odkurzacze CT 26, 36 i 48. Profesjonaliści z pewnością docenią ich praktyczne funkcje - zoptymalizowane połączenia SYS-Dock i T-LOC, a także zwijanie przewodu, co umożliwia wygodne łączenie Systainera z odkurzaczem.

  „Moduł Bluetooth to kolejne rozwiązanie poprawiające ergonomię i komfort pracy. Możemy zdalnie włączać i wyłączać odkurzacz bez odchodzenia od stanowiska“ - wyjaśnia Sławomir Trojan, trener w Festool Polska. „Dodatkowo akumulatory wykorzystujące tę technologię sprawiają, że możemy się pozbyć kabla zasilającego łączącego odkurzacz z narzędziem. Akumulatory należy oczywiście skonfigurować z odkurzaczem, by przy włączeniu lub wyłączeniu narzędzia akumulatorowego odkurzacz reagował automatycznie. Jeżeli równocześnie wykorzystamy wąż ssący, zminimalizujemy stężenie pyłu, sprawiając, że praca będzie jeszcze łatwiejsza i bezpieczniejsza“ - podsumowuje Sławomir Trojan.

  Jak się pozbyć pyłu i nieporęcznego przewodu?

  Nic prostszego, mamy na to dwa sposoby:

  1. Włączanie i wyłączanie odkurzacza za pomocą pilota. Po podłączeniu przez wykwalifikowanego elektryka modułu Bluetooth do wolnego gniazda odkurzacza Cleantec CT 26, 36 lub 48 urządzenia te można włączać i wyłączać za pomocą pilota (dostarczanego w wypadku zamówienia zestawu) umieszczonego bezpośrednio przy wężu ssącym. Pilot przymocowuje się za pomocą dwóch taśm, pasujących do węży ssących D27 i D36. Jest to doskonałe rozwiązanie, jeśli trzeba posprzątać między kolejnymi etapami pracy.
    
  2. Automatyczne włączanie odkurzacza wraz z urządzeniem akumulatorowym. Jeszcze praktyczniejsze jest połączenie akumulatorów Bluetooth Festool (BP 18 Li 5,2 ASI i BP 18 Li 6,2 ASI)  z modułem Bluetooth odkurzacza. W takim wypadku równocześnie włączamy i wyłączamy narzędzie akumulatorowe oraz odkurzacz.
    
  3. Akumulatory Bluetooth o pojemności 5,2 i 6,2 Ah charakteryzują się najwyższą wytrzymałością i optymalnym uwalnianiem mocy. Przy użyciu szybkiej ładowarki Airstream SCA 8 z mechanizmem aktywnego chłodzenia ładowanie przebiega szybko i efektywnie. Zintegrowany z akumulatorem wyświetlacz LED informuje o poziomie naładowania.

  Ponadto proponowana przez Festool usługa Service all inclusive gwarantuje 36-miesięczną ochronę przed kosztami napraw, łącznie z częściami zamiennymi. Dotyczy to nie tylko wszystkich narzędzi, ale również akumulatorów oraz ładowarek.

  Jak jeszcze bardziej ułatwić sobie pracę?

  Oprócz udogodnień związanych z wykorzystaniem technologii Bluetooth, niezwykle ważne są takie elementy jak odpowiedni wąż i mobilny odkurzacz.

  Wąż ssący do odkurzaczy przemysłowych z mufą Cleantec FESTOOL

  Wąż ssący  do odkurzaczy przemysłowych z mufą Cleantec

  Jakość odsysania zależy również od węża ssącego, dlatego Festool wprowadza jego nową wersję - gładką i elastyczną.

  Główne zalety węża to m.in.:

  • Gładka powłoka sprawiająca, że wąż przesuwa się po powierzchni płynnie i bez zahaczania.
  • Zwiększona wytrzymałość i wydajność odsysania ze względu na stożkowy kształt: rozszerza się od 27 mm do 32 mm.
  • Wykorzystanie mufy Cleantec umożliwiającej stabilniejsze mocowanie na narzędziu. Dzięki zamkowi bagnetowemu wąż ssący można niezawodnie i szybko przyłączać oraz odłączać od elektronarzędzia.

  Uwaga praktyczna: początkowe i końcowe elementy dwóch węży ssących można błyskawicznie połączyć. Do węża ssącego można łatwo dołączyć moduł zdalnego sterowania Bluetooth. Efekt: maksymalna elastyczność podczas pracy.

  Odkurzacz przemysłowy FESTOOL

  Przemysłowe odkurzacze mobilne - nowa generacja

  Nowa generacja odkurzaczy mobilnych CT 26, 36 i 48 usprawnia i zwiększa wydajność odsysania. Ponadto urządzenia te wyposażono w Sys-Dock i T-LOC do stabilnego łączenia z Systainerami, Sortainerami i SYS-ToolBox.

  Nowy mechanizm umożliwia szybkie i porządne zwinięcie kabla. Kabel można też odłączyć bez konieczności uciążliwego rozwijania.

  Praca bez pyłu nigdy jeszcze nie była tak wydajna i prosta. Wszystkie nowości dostępne będą od stycznia 2018 r.

  Więcej informacji znajduje się na stronie: www.festool.pl

  Źródło:
  Festool Polska sp. z o. o.
  Artykuł został dodany przez firmę

  Festool Polska sp. z o. o.

  Festool to specjalista w dziedzinie budownictwa drewnianego, prac stolarskich, malarskich i renowacyjnych oraz przygotowaniu perfekcyjnych powierzchni.

  » Zapoznaj się z ofertą firmy
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.