google

  stolarstwo, drewno, meble

  Kursy walut 25.05.2018
  1 USD
  3.6686
  0.0096
  1 EUR
  4.3022
  0.0069
  1 CHF
  3.6956
  0.0066
  1 GBP
  4.9061
  0.0005
  1 RUB
  0.0596
  0
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Działanie żywiołów zamknięte w dębowej podłodze

  Deszcz i wiatr na zmianę ze słońcem - jesienna aura bywa chimeryczna. Jedna z firm oferujących drewniane podłogi z kaprysów natury uczyniła swój atut. Wpływ warunków atmosferycznych na surowe drewno stał się inspiracją do stworzenia serii podłóg, która od lat cieszy się niezwykłą popularnością. Sprawdź jak w kontrolowanych warunkach uzyskuje się podłogi, które do złudzenia przypominają materiał poddany działaniom żywiołów.

  Działanie żywiołów zamknięte w dębowej podłodze

  Drewno, które latami jest narażone na działanie warunków atmosferycznych nabiera wyjątkowej, nieco spłowiałej barwy, cechuje się także specyficzną fakturą. Matki Natury nie da się skopiować, ale doświadczeni rzemieślnicy w kilka tygodniu potrafią stworzyć podłogi odzwierciedlające długotrwały wpływ żywiołów na surowe drewno. Uzyskanie takich efektów wymaga jednak dużego nakładu pracy; potrzeba minimum 17 różnorodnych czynności, a większość z nich trzeba wykonać ręcznie. Rezultaty są jednak warte wysiłku - powstają podłogi o intrygującej barwie i niezwykłej fakturze.

  Chapel Minster, bo tak nazywa się opisywana kolekcja, to propozycja z oferty firmy Chapel Parket Polska. Seria obejmuje dębowe deski i klepki (układane w klasyczną jodełkę lub jodłę francuską) w 11 wybarwieniach. W palecie dostępne są m.in. odcienie czerwieni, ciepłe brązy ze słonecznymi refleksami, a także szarości, czyli barwy dość nietypowe jak na dębowe drewno.

  Sekretem uzyskiwania takich kolorów jest odpowiednia obróbka surowca. Powierzchnia podłóg Chapel Minster (jak wszystkich elementów sygnowanych marką Chapel Parket) jest heblowana. W procesie ich produkcji nie stosuje się papieru ściernego, co pozwala zachować naturalny rysunek drewna.

  Działanie żywiołów zamknięte w dębowej podłodze

  Nietypowy jest także sposób uzyskiwania koloru drewna. Przy stanowisku pracy rzemieślników próżno szukać bejcy - kolor podłóg Chapel Minster to efekt manipulacji drewna odczynnikami chemicznymi, np. amoniakiem, czy związkami wapnia. Gotowa podłoga jest impregnowana olejem woskowym wzbogaconym związkami krzemu. Zabezpieczone w ten sposób drewno ma podwyższoną odporność na uszkodzenia związane z jego codziennym użytkowaniem. Substancja ułatwia także bieżącą pielęgnację i okresową konserwację podłóg. Olejowanych desek i klepek nie trzeba cyklinować, zamiast tego wystarczy raz w roku przeprowadzić  konserwację  przy pomocy przeznaczonego do tego celu oleju.

  Podłogi Chapel Minster są tworzone z materiału inżynieryjnego (warstwowego), można je zatem instalować na ogrzewaniu podłogowym.

  Cała oferta kolorystyczna podłóg marki Chapel Parket obejmuje ponad 50 odcieni. Wśród nich są zarówno odcienie naturalnego drewna, jak i elementy w ciemnych tonacjach

  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.