google

  stolarstwo, drewno, meble

  Kursy walut 14.10.2019
  1 USD
  3.8958
  -0.0187
  1 EUR
  4.2969
  -0.0128
  1 CHF
  3.9104
  -0.0088
  1 GBP
  4.8998
  0.0069
  1 RUB
  0.0606
  -0.0004
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Wybieramy drewnianą podłogę do salonu. Na co zwrócić uwagę?

  Wybieramy drewnianą podłogę do salonuDecyzja o tym jaki materiał wybrać jest o tyle istotna, że wymiana podłogi jest znacznie bardziej skomplikowanym procesem, niż choćby przemeblowanie wnętrza lub malowanie ścian. Każda podłoga powinna być wytrzymała oraz łatwa w pielęgnacji, zawsze powinna także po prostu podobać się inwestorom i spełniać ich oczekiwania.

  Wymagania stawiane podłodze w salonie są szczególnie wysokie. Trudno się temu dziwić, właśnie tam koncentruje się życie rodzinne i towarzyskie. Właściwości naturalnego drewna - jego faktura, kolory i mikroklimat, który tworzy we wnętrzu - sprawiają, że wielu kupujących marzy o podłodze  wykonanej z tego surowca. Na co zwrócić uwagę przed podjęciem decyzji?

  Gatunek drewna i sposób jego obróbki

  Natężenie ruchu w salonie jest znacznie większe niż w innych częściach mieszkania i wybierając podłogę trzeba o tym koniecznie pamiętać. Znaczenie ma już sam gatunek drewna, z którego została wykonana podłoga, oczywiście, im twardszy surowiec, tym lepiej.

  Równie ważne jest także w jaki sposób drewno zostanie potraktowane - jakie metody jego obróbki zostały użyte w procesie tworzenia podłóg. Poszczególne czynności decydują o właściwościach gotowego produktu. Z nietuzinkowego podejścia do drewna słynie marka Chapel Parket. Podłogi te są tworzone z drewna dębowego, które jest heblowane.

  Wybieramy drewnianą podłogę do salonu

  - Czynność ta otwiera pory drewna, dzięki czemu, stosowany w procesie produkcji, olej woskowy może wniknąć głęboko w strukturę surowca i go zabezpieczyć. Dąb sam w sobie jest twardym gatunkiem, a używanie oleju wzbogaconego związkami krzemu jeszcze podnosi jego odporność na uszkodzenia związane z ich codziennym użytkowaniem. Dodatkową korzyścią z heblowania jest sam wygląd desek; rysunek drewna jest wyeksponowany, a podłoga sprawia wrażenie trójwymiarowej - wyjaśnia Paweł Bekas, ekspert marki Chapel Parket. Poza heblowaniem i korzystaniem ze specjalnego oleju woskowego, w tworzeniu podłóg Chapel Parket znaczącą rolę odgrywają czynniki chemiczne, których stosowanie pozwala uzyskać jedyne w swoim rodzaju efekty wizualne.

  - Kolor podłóg Chapel Parket jest trwały, gdyż drewno nie jest malowane, ale jest barwione w masie, poprzez manipulację czynnikami chemicznymi - uzupełnia P. Bekas. Taki sposób uzyskiwania kolorów zapobiega ścieraniu się odcienia - nie trzeba się zatem obawiać, że po kilku latach na podłodze uwidocznią się ścieżki, którymi poruszają się domownicy.

  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.