google

  stolarstwo, drewno, meble

  Kursy walut 16.01.2019
  1 USD
  3.7619
  0.0077
  1 EUR
  4.2929
  0.0007
  1 CHF
  3.8066
  -0.0045
  1 GBP
  4.8439
  0.0139
  1 RUB
  0.0564
  0.0005
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Jedyna na rynku – rewolucyjna szlifierka talerzowa 2 w 1 do podłóg drewnianych PALLMANN SPIDER

  Stara parkieciarska prawda mówi, że dobre szlifowanie to połowa lakierowania. Nie dziwi więc fakt, że techniki szlifowania przeszły w ciągu ostatniego półwiecza poważną ewolucję – od popularnych niegdyś, niedoskonałych szlifierek bębnowych do dominujących aktualnie szlifierek taśmowych.

  Prawdziwą rewolucję zafundowali parkieciarzom technolodzy marki PALLMANN oraz WOLFF, wprowadzając na rynek szlifierkę talerzową SPIDER – jedno urządzenie, które łączy w sobie funkcje szlifierki i polerki, gwarantując przy tym uzyskanie jednolitej i gładkiej powierzchni. Maszyna zaledwie w kilka dni od premiery stała się bestsellerem w wielu krajach Europy Zachodniej.

  2 w 1 – szlifierka i polerka

  Szlifierka talerzowa 2 w 1 do podłóg drewnianych PALLMANN SPIDER Dotychczas nie było możliwości, by wyszlifować podłogę, od początku do końca, używając wyłącznie jednego urządzenia. Popularne szlifierki taśmowe sprawdzają się w pierwszym etapie szlifowania, w kolejnym niezbędne są jednak polerki, służące do usuwania drobnych rys oraz wyrównania różnic pomiędzy szlifowaniem,  przy ścianach i na głównej powierzchni.

  Z kolei, nowoczesne obecne od kilku lat maszyny trzydyskowe, mimo swoich zalet i doskonałego efektu końcowego, nie nadawały się do pierwszego szlifu lub do usuwania starych powłok lakierniczych. W efekcie wykonawca musiał za każdym razem wozić komplet ciężkich maszyn. Było to szczególnie uciążliwe w przypadku małych powierzchni w budynkach bez windy.

  PALLMANN SPIDER łączy w sobie funkcjonalność wszystkich obecnie stosowanych rozwiązań. Jest wyposażony w system trzech talerzy szlifierskich,  które mogą pracować równolegle, ale także i w trybie niezależnym. A dzięki opatentowanemu mechanizmowi zmiany mocy, który blokuje ich napęd, możliwe jest precyzyjnie ustawienie urządzenia, w zależności od wymagań szlifowanej powierzchni. Blokada pozwala na zmianę pomiędzy dwoma trybami przekazywania mocy. Pierwszy tryb służy do szlifowania zgrubnego lub usuwania starych powłok lakierniczych, a drugi do osiągnięcia doskonałego efektu estetycznego.

  Jak to działa?

  Przy pierwszych dwóch granulacjach papieru, mechanizm napędu musi zostać zablokowany, a maszyna dodatkowo obciążona. SPIDER waży zaledwie 42 kilogramy, dlatego jest bardzo wygodny w transporcie. Jednak w pierwszym etapie pracy, dzięki dodatkowym dwóm obciążnikom oraz wadze talerza z przekładnią łańcuchową (ok. 11 kg) osiąga ciężar blisko 80 kg, czyli tyle, co szlifierka taśmowa. W kolejnych etapach zmieniając granulację papieru ściernego, zmniejszamy również ilość dodatkowych obciążników. Zmieniamy także rodzaj napędu bolcem blokującym. Dzięki temu większy nacisk jest położony nie na moc, ale na jakość efektu końcowego, który naprawdę zaskakuje. Już przy granulacji papieru 80. możliwe jest zakończenie szlifowania bez potrzeby dodatkowego polerowania czy też używania drobniejszych papierów ściernych. Należy również podkreślić, że maszyna pozwala na szlifowanie bardzo blisko ścian oraz przy bardzo małej wysokości od podłogi do skosów ścian na piętrach. Jest to o tyle ważne, że każda maszyna ma inny sposób pracy. W efekcie może różnić się rezultat szlifowania powierzchni głównej, klasyczną szlifierką taśmową i kątówką przy ścianach.

  PALLMANN SPIDER ma płynną regulację obrotów i wskaźnik obciążenia (diody LED z boku urządzenia). Szlifierka automatycznie sygnalizuje, gdy jest zbyt mocno obciążona. W takim wypadku wystarczy lekko zmniejszyć ilość obrotów i można kontynuować pracę bez potrzeby przerw na ostudzenie. Co ważne zastosowano nowoczesny silnik bezszczotkowy, który ma dużą sprawność oraz szereg zabezpieczeń. Na przykład system „soft start”, który pozwalana na łagodne uruchomienie silnika, a czujnik obciążenia wyłączy go w przypadku zablokowania napędu lub gwałtownego obciążenia maszyny. Dzięki takim rozwiązaniom minimalizujemy ryzyko ewentualnych problemów. A jak wiadomo, najgorszym wrogiem wszelkich prac są drobne, ale niemożliwe do usunięcia na miejscu, awarie sprzętu.

  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.