google

  stolarstwo, drewno, meble

  Kursy walut 14.10.2019
  1 USD
  3.8958
  -0.0187
  1 EUR
  4.2969
  -0.0128
  1 CHF
  3.9104
  -0.0088
  1 GBP
  4.8998
  0.0069
  1 RUB
  0.0606
  -0.0004
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Najlepsza pilarka dla arborystów

  Dobrego arborystę można poznać nie tylko po wysokich umiejętnościach i profesjonalnym podejściu. Chirurdzy drzew, jak bywają nazywani arboryści wyróżniają się sprzętem na jakim pracują. Ważne jest, by był on nie tylko niezawodny, ale również bezpieczny. Z tego powodu zawodowcy najczęściej decydują się na pilarkę Husqvarna z inteligentnej serii XP®.

  Najlepsza maszyna dla najlepszych arborystów

  Husqvarna AB - Husqvarna pilarka T540 XP
  Husqvarna AB 
  - Husqvarna pilarka T540 XP
  Husqvarna AB - Husqvarna pilarka T540 XP

  „Mówiąc o najlepszych rozwiązaniach dla profesjonalistów, powinniśmy zwrócić uwagę na pilarkę Husqvarna T540 XP. Model powstał według standardów XP, najwyższej klasy pilarek oferowanych na rynku. Kupując maszyny z takim oznaczeniem towarowym, inwestujemy w sprawdzony sprzęt charakteryzujący się przełomową technologią i podzespołami najwyższej jakości” – powiedział Jerzy Banaszczyk, Ekspert firmy Husqvarna. Arboryści pielęgnując drzewa na wysokości potrzebują, aby ich maszyny cechował właściwy stosunek mocy do wagi, co zapewnia wydajność i wygodę podczas pracy. Właściwy sprzęt wpływa na bezpieczeństwo i ułatwia wykonywanie zwłaszcza trudniejszych zadań, dając większy komfort pracy. 

  Pełen profesjonalizm

  Pilarka Husqvarna T540 XP dzięki temu, że dostosowana jest do codziennej pracy na wysokości, doskonale sprawdza się również w przydomowych ogrodach jako alternatywa dla piły ręcznej. Maszyna została wykonana z najbardziej nowoczesnych materiałów – aby obniżyć ciężar i zwiększyć wytrzymałość skrzynia korbowa wykonana została z ze stopu magnezu. Innym przykładem innowacyjnych rozwiązań zastosowanych w modelu T540 XP jest mechanizm Air Injection™. „Zatkana przez trociny pilarka to dla arborysty zawieszonego na linach w koronie drzew bardzo duży problem. W wypadku poważniejszej awarii musi zejść z drzewa, co wydłuża jego czas pracy. Technologia Air Injection™ powstała po to, aby unikać takich sytuacji. System wykorzystuje siłę odśrodkową wentylatora, dzięki czemu praca jest płynniejsza, a zużycie silnika i filtru powietrza mniejsze”  – ocenia Jerzy Banaszczyk.

  Husqvarna AB - Husqvarna pilarka T540 XP
  Husqvarna AB 
  - Husqvarna pilarka T540 XP
  Husqvarna AB - Husqvarna pilarka T540 XP

  Równie ważnym elementem jest redukcja drgań. Umożliwia to mechanizm Low Vib®, który ogranicza zbędne wibracje szczególnie w newralgicznym miejscu maszyny jakim jest jej rękojeść. Przydatnym wyposażeniem pilarki jest prowadnica Techlite™, gdyż jest ona o 25 % lżejsza niż tradycyjny sprzęt tego typu, nie tracąc jednocześnie na swojej wytrzymałości.

  Z myślą o środowisku

  Dbałość o środowisko leży na sercu każdemu arboryście. Nie bez przyczyny zawód ten nazywany jest chirurgią drzew. Aby móc z pożytkiem dla drzewa dokonać koniecznych cięć, sprzęt musi cechować się odpowiednią mocą. Gwarantuje to płynność ruchów i ogranicza błędy w tej trudnej sztuce. Z tego powodu w nowej pilarce T540XP® Husqvarna zastosowała silnik X-Torq®. Zaowocowało to zmniejszeniem ok. 20 procent zużycia paliwa. Ograniczono również emisje szkodliwych substancji aż o 75%.

  Przede wszystkim bezpieczeństwo

  Praca pilarką na wysokości jest niezwykle niebezpieczną czynnością. Wspinanie się czy chodzenie po drzewach zwłaszcza z dodatkowym obciążeniem jakim jest sprzęt arborysty, zwiększa ryzyko wypadku. Aby ułatwić pracę profesjonalistom, Husqvarna stworzyła specjalny uchwyt zaciskowy, który umożliwia przypięcie pilarki do uprzęży wspinaczkowej. Dzięki temu, nie musimy martwić się już o maszynę, a sprzęt będąc zamocowanym na biodrach pozwala na swobodę ruchów. Znacznie zwiększa to bezpieczeństwo pracy. 

  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.