google

  stolarstwo, drewno, meble

  Kursy walut 16.09.2019
  1 USD
  3.9116
  -0.0004
  1 EUR
  4.3262
  -0.0134
  1 CHF
  3.9500
  -0.0108
  1 GBP
  4.8609
  -0.0096
  1 RUB
  0.0610
  0.0001
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • „Najważniejsza jest dokładność” – Mistrz Świata Drwali Juniorów z Husqvarna Team w drodze na szczyt!

  Bycie najlepszym, w każdej dyscyplinie, wymaga wielu wyrzeczeń, poświęcenia godzin na treningi, dopasowania odpowiednich narzędzi, wyćwiczenia precyzji - ale także odrobiny szczęścia… Połączenie tych wszystkich cech sprawia, iż otrzymujemy mieszankę mistrzowską.

  W drodze na szczyt – rozmowa z przedstawicielami Husqvarna Team: Adam Wawrzak - Mistrz Świata Drwali 2012 w konkurencji ścinka drzew z Husqvarna Team oraz opiekun Husqvarna Team - Maciej Konieczny.

  Adam Wawrzak

  Tegoroczny Mistrz Świata Drwali w konkurencji ścinka drzew, absolwent Technikum Leśnego w Tucholi. Mówi: Las to dla mnie miejsce gdzie pracuję i mogę szlifować swoje hobby oraz chyba jedno z niewielu miejsc gdzie potrafię się odnaleźć.
     
  Maciej Konieczny

  Opiekun Husqvarna Team, Sales Manager Dealer w firmie Husqvarna Poland. Jako firma z ogromnymi tradycjami zależy nam na naszych klientach. Chcemy być obecni z Nimi zarówno w pracy jak i w czasie relaksu.

   

  „ Na początku była pilarka…”

  - Skąd pomysł na stworzenie profesjonalnej drużyny Husqvarna?

  - Maciej Konieczny (MK): Husqvarna Team powstał dlatego, abyśmy mogli profesjonalnie przygotować zawodników do rywalizacji na najwyższym poziomie. Aby mogli poczuć ducha rywalizacji oraz wspólnoty z rodziną Husqvarna. Chcemy aby Husqvarna Team odzwierciedlało najlepsze wartości, jakimi cechuje się profesjonalny drwal - odwaga, siła i męstwo. Tworząc taki zespół trzeba stawiać na profesjonalizm w każdym aspekcie. Sport wyzwala ogromne emocje, a zawody drwali to kwintesencja etosu drwala, który sam na sam naturą musi polegać na sobie i na swoich umiejętnościach. Sport drwali pozwala przybliżyć i pokazać to czym drwale zajmują się najczęściej głęboko w lesie.

  - Adam, jak zaczęła się Twoja przygoda? od czego wszystko się zaczęło?

  - Adam Wawrzak (AW): W szkole usłyszałem o zawodach z wykorzystaniem pilarek tzw. zawody drwali i wydało mi się to dość interesujące - zawody zupełnie inne, niż te, o których do tej pory słyszałem. Spodobało mi się to i tak już zostało. Pilarka to ciekawe urządzenie, za jej pomocą można wykonać sporo ciekawych prac, a zawody drwali z wykorzystaniem piły były dla mnie czymś oryginalnym, w czym chciałem wziąć udział.

  - Kim są reprezentanci Polski w Mistrzostwach Świata Drwali?

  - (MK) Reprezentanci Polski w roku 2012, wywodzący się z drużyny Husqvarna Team, to zdobywcy tytułów na zawodach krajowych najwyższej rangi – Adam Wawrzak, Mistrz Polski w klasie Junior oraz Stanisław Biłoszewski, wicemistrz Polski klasie otwartej. Dzięki swoim umiejętnościom i pewnie też szczęściu, osiągnęli wyniki, które pozwoliły zostawić w tyle zarówno kolegów z drużyny jak i pozostałych rywali.

  - Adam, od jak dawna przygotowywałeś się, aby wziąć udział w swoich pierwszych zawodach? Jak ćwiczysz do kolejnych zawodów?

  - (AW) Na pierwsze zawody przygotowywałem się bardzo długo, ponieważ były to I Mistrzostwa Polski w Umiejętnościach Leśnych. Uczyłem się wtedy w Technikum Leśnym w Tucholi i treningi oraz wyłanianie kadry zaczęliśmy już od września, a zawody odbyły się dopiero w kwietniu następnego roku. Często zostawaliśmy na weekendy żeby jechać do lasu i trenować.  Do pozostałych zawodów przygotowywałem się na bieżąco i starałem się na od razu poprawiać błędy, o których wiedziałem, bądź uświadamiał mnie o nich któryś z kolegów z drużyny.

  - Adam jak długo już trenujesz?

  - (AW): Od września 2008 roku. Wtedy właśnie zaczęliśmy treningi w szkole. Nie wymaga to ode mnie jednak codziennych wyrzeczeń. W sezonie zawodów w Polsce, czyli czerwiec – lipiec ciężko o wolny czas w weekendy, bo wszystkie mam zajęte przez zawody lub przygotowania do zawodów albo pokazy.

  - Jak wygląda treningi Husqvarna Team?

  - (MK): Jesteśmy wciąż w fazie tworzenia i doskonalenia drużyny Husqvarna Team – wszyscy się uczymy i zdobywamy doświadczenia. Nasze plany związane są z utrzymaniem drużyny w jak najlepszej formie oraz doskonaleniem i pracą nad już zdobytymi osiągnięciami i tym co jeszcze przed nami. Zależy nam na pracy zespołowej, jednak bardzo ważne także jest aby każdy z zawodników poprawiał indywidualne osiągnięcia poprzez samodzielny, wytężony i żmudny trening. Chcemy stworzyć odpowiednie warunki rozwoju – ale to wymaga oczywiście znacznych nakładów oraz czasu.

  „Tegoroczne Mistrzostwa WLC”

  - Jak drużyna „sprawdziła się” podczas tegorocznych Mistrzostw?

  - (MK): Rok 2012 był wyjątkowy, ponieważ celem było uczestnictwo i dobre wyniki zarówno w zawodach krajowych jak i międzynarodowych. Na zawodach krajowych poszczególni zawodnicy z drużyny potwierdzili swoją klasę i umiejętności, choć nie obyło się bez zaskakujących wpadek – jak to w sporcie. Natomiast na WLC na Białorusi pojechaliśmy jako drużyna (a właściwie tylko jej wyselekcjonowana część), która ma sprawdzić się w boju z najlepszymi, zdobywać doświadczenie i zaprezentować się jak najlepiej od strony umiejętności, chęci i ambicji. Pamiętać należy, że reprezentanci wywodzący się z naszej drużyny byli debiutantami na tak dużej imprezie i w tak zacnym towarzystwie. Tak więc w tej sytuacji ich profesjonalne zachowanie, determinacja, opanowanie i osiągnięte wyniki świadczą o dużych możliwościach i motywacji – choć na pewno przed nami jeszcze dużo pracy. Oczywiście tytuł Mistrza Świata Juniorów w ścince dla Adama Wawrzaka to bezdyskusyjnie ogromny sukces, uświadamiający nam wszystkim, że tworzymy historię - co dodatkowo nas motywuje!

  - Jakie uczucie jest gdy wygrywa się złoto w tak ważnych Mistrzostwach?

  - (AW): No cóż nie spodziewałem się, że mógłbym wrócić z Mistrzostw z jakimkolwiek medalem. Tym większa była moja radość, gdy udało mi się stanąć na najwyższym stopniu podium. Naprawdę wspaniałe uczucie usłyszeć polski hymn za granicą. Cała drużyna cieszyła się, że wracamy ze złotym krążkiem.

  - Czy wielu zawodników z Polski odnosi międzynarodowe sukcesy?

  - (MK): Aby odnosić międzynarodowe sukcesy, trzeba mieć dużą motywację, bogate zaplecze finansowe, wsparcie otoczenia - i pracować, pracować, pracować… Na poziomie międzynarodowym zawody drwali są sportem wyczynowym, gdzie poprzeczka zawieszona jest bardzo wysoko a osiąganie najlepszych wyników - to składowa wielu czynników i praca całego sztabu ludzi. Z założenia więc te największe sukcesy odnoszą tylko nieliczni - ale dzięki temu są wybrańcami! Tak jest we wszystkich krajach – zazwyczaj znaczące wyniki przypisane są do znanych nazwisk. Choć pamiętać trzeba, że w sporcie bywają sytuacje nieprzewidywalne i to nas przecież w nim fascynuje.

  - Jak zareagowali rodzice, znajomi na ten sukces?

  - (AW) Od razu napisałem wiadomości do kolegów z Husqvarna Team, którzy niestety zostali w Polsce. Rodzinie i znajomym z okolicy chciałem zrobić niespodziankę i powiedzieć im o wszystkim jak już będę w domu. Wszyscy bardzo się cieszyli i gratulowali mi sukcesu.

  Reklama sponsorowana: Zamów reklamę
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.